Aktualności

23.11.2017

O jarosławskiej operze w mediach

Takiego medialnego poruszenia jakie wywołała wystawiona w piątkowy wieczór, 17 listopada w Jarosławkach, barokowa opera PIMPINIONE G.P.H. Telemanna, dawno już nasza Gmina nie przeżywała. O samym wydarzeniu pisaliśmy na stronie internetowej Gminy w Aktualnościach zatytułowanych Spektakl operowy w Jarosławkach. Ale ponieważ od kilku dni nie mówi się w Książu o niczym innym, jak o jarosławskiej operze :), koniecznym stał się powrót do tematu. Spektakl obił się głośnym echem w lokalnych, regionalnych a nawet ogólnopolskich mediach. W Ceglarni w dniu wystawienia sztuki obecni byli dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni. Samo przedsięwzięcie było jednak na tyle wyjątkowe, że na długo przed jego realizacją, wzbudzało spore zainteresowanie środków masowego przekazu. Dość wspomnieć, iż zapowiedzi o operze w Jarosławkach ukazywały się na łamach lokalnej prasy na kilka tygodni przed 17 listopada, a parę dni przed premierą, pomysłodawczyni wraz z kilkoma wykonawcami, uczestniczyła w nagraniu w poznańskiej TV, poświęconemu właśnie dziełu Telemanna. Gdybyście Państwo zechcieli dowiedzieć się, co napisały, albo co pokazały o jarosławskim wydarzeniu media, zachęcamy do kliknięcia na poniższe linki:

https://teleexpress.tvp.pl/34868390/strazacy-ochotnicy-skradli-show-artystom-opery-i-filharmonii-podlaskiej
http://poznan.tvp.pl/34836864/15112017
http://radiopoznan.fm/informacje/kultura/opera-na-wsi-dlaczego-nie
http://radiopoznan.fm/informacje/kultura/sukces-opery-na-wsi
http://www.tydzien.net.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&akcja=data&data=2017-11-17
http://srem.naszemiasto.pl/artykul/palimy-sie-do-muzyki-wyjatkowa-opera-w-starej-ceglarni-w,4316174,artgal,t,id,tm.html#a5d4b5440e756364,1,3,60

Ale jak się okazuje to nie wszystko. Instytut Teatralny z Warszawy, którego reżyserka
 i reportażystka obecna była na piątkowym spektaklu, przygotowuje o nim materiał filmowy. Ten natomiast ma się już niebawem ukazać w programie kulturalnym telewizji polskiej. Czekamy zatem i na tę relację. Oczywiście, jak tylko będzie już o niej coś bliżej wiadomo, nie omieszkamy się Państwa o tym poinformować.