Aktualności

21.02.2018

Nabór do szkół i przedszkoli

Informujemy, iż z dniem 26 lutego 2018 roku rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Książ Wlkp.

21.02.2018

1% podatku dla potrzebujących z Gminy Książ Wlkp.

Zbliża się okres rozliczeń podatkowych za 2017r. Oznacza to, że każdy podatnik - osoba fizyczna może przekazać 1% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Aby skorzystało na tym najbliższe otoczenie, osoby potrzebujące czy instytucje działające na rzecz naszej gminy, wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS-u wraz z informacją, dla kogo ma być przeznaczone wsparcie. Poniżej przedstawiamy Państwu wykaz osób i podmiotów z Gminy Książ Wlkp., które liczą na Państwa pomoc.

19.02.2018

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony http://www.efc.edu.pl/pl

14.02.2018

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mchach

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy IIIB Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach: Dominika Ignaszak, Jakub Matuszak i Paweł Sierszulski reprezentowali naszą gminę w konkursie “Od GIMNAZJUM przez TECHNIKUM do tytułu INŻYNIERA”. 

13.02.2018

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.

Wzorem lat ubiegłych, ma mocy przepisów ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, a także za sprawą Porozumieniu zawartego pomiędzy Powiatem Śremskim a Gminą Książ Wlkp., w budynku tut. Urzędu, w pokoju nr 7 funkcjonuje punkt udzielania nieodpłatnych porad prawnych. Pomocy prawnej udzielają radcowie prawni i adwokaci, z którymi spotkać się można w każdy wtorek i środę w godzinach od 14.30 do 18.30.

12.02.2018

Kolejne kilometry kanalizacji w Gminie Książ Wlkp.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Książ Wlkp. – do południowej części Radoszkowa Drugiego i Kiełczyna wraz z przepompownią ścieków (tereny inwestycyjne i mieszkaniowe), to największa i najbardziej kosztowna inwestycja, która zaplanowana została w budżecie Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok. Całkowity koszt robót wyniósł ponad 2,5 mln złotych brutto.