Aktualności

05.12.2017

Zaborowo - na wesoło!

5 października Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie przez województwo - w ramach V edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”- pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego oraz zawarcia w tej sprawie przedmiotowych umów.

05.12.2017

Chwałkowo, Gogolewo i Kołacin z sołeckimi strategiami rozwoju

W pierwszy weekend grudnia trzy sołectwa naszej Gminy: Chwałkowo Kościelne, Gogolewo i Kołacin, przygotowując podwaliny pod strategie rozwoju swoich miejscowości, dołączyły do grupy 7 innych sołectw, które dysponują już takimi dokumentami.

01.12.2017

Wieczór poezji w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp.

Czwartkowy wieczór, 23 listopada br. należał z pewnością do wyjątkowych chwil w Szkole Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. Bowiem 48 uczniów ksiąskiej szkoły przygotowało prawdziwą gratkę dla ducha, czyli kolejną, już IX edycję Wieczoru Poezji.

29.11.2017

Komunikat dotyczący uprawnień działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych

Na prośbę Wojewody Wielkopolskiego, przekazujemy komunikat dotyczący działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych, w zakresie uprawnień do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej i usług farmaceutycznych.

28.11.2017

Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków

W niedzielę, 26 listopada br., w Szkole Podstawowej im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach odbył się spektakl teatralny pt. Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków.

23.11.2017

O jarosławskiej operze w mediach

Takiego medialnego poruszenia jakie wywołała wystawiona w piątkowy wieczór, 17 listopada w Jarosławkach, barokowa opera PIMPINIONE G.P.H. Telemanna, dawno już nasza Gmina nie przeżywała.