Aktualności

13.02.2018

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.

Wzorem lat ubiegłych, ma mocy przepisów ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, a także za sprawą Porozumieniu zawartego pomiędzy Powiatem Śremskim a Gminą Książ Wlkp., w budynku tut. Urzędu, w pokoju nr 7 funkcjonuje punkt udzielania nieodpłatnych porad prawnych. Pomocy prawnej udzielają radcowie prawni i adwokaci, z którymi spotkać się można w każdy wtorek i środę w godzinach od 14.30 do 18.30.

12.02.2018

Kolejne kilometry kanalizacji w Gminie Książ Wlkp.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Książ Wlkp. – do południowej części Radoszkowa Drugiego i Kiełczyna wraz z przepompownią ścieków (tereny inwestycyjne i mieszkaniowe), to największa i najbardziej kosztowna inwestycja, która zaplanowana została w budżecie Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok. Całkowity koszt robót wyniósł ponad 2,5 mln złotych brutto.

12.02.2018

„Bal małych i dużych Braci Kurkowych”

W miniony piątek 9 lutego w Przedszkolu w Książu Wlkp. odbył się balik karnawałowy, który w tym roku nabrał nieco innego, uroczystego charakteru.

09.02.2018

Informator Gminy Książ Wlkp. - 6. numer już dostępny

Urząd Miejski w Ksiązu  Wlkp. uprzejmie informuje, iż  ukazał się kolejny numer bezpłatnego Informatora Gminy Książ Wlkp., który w najbliższych dniach zostanie dostarczony do Państwa domostw.

07.02.2018

Sprzątajmy po swoich pupilach

Sprzątanie po swoim pupilu to obowiązek każdego właściciela psa. Aby ułatwić posiadaczom czworonogów wykonywanie tejże czynności, na terenie Książa Wlkp. zamontowane zostały dwie stacje WC pies wyposażone w dystrybutor z koszem.

06.02.2018

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!
Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.