Aktualności

29.12.2017

Zaborowskie przyśpiewki - już w zasięgu ręki!

Z końcem grudnia br. Gmina Książ Wlkp. zrealizowała projekt V edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”, na który pozyskała wsparcie finansowe w kwocie 2500,00 zł z Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Przypomnijmy. Sołectwo Zaborowo w ogłoszonym w lipcu konkursie przeszło pozytywną weryfikację i znalazło się na liście rankingowej realizując zadanie „Na wesoło - cała prawda o naszych przywarach - wydanie folderu z przyśpiewkami dożynkowymi” .

W ramach zadania wydana została kolorowa publikacja z przyśpiewkami będącymi nieodłącznym punktem każdego dożynkowego programu. Dodatkowo uzupełniona została ona o zamieszczone w książeczce rysunki z logo Zaborowa. Ich autorami są młodzi mieszkańcy sołectwa, którzy pozytywnie odpowiedzieli na ogłoszony przez sołtysa, Pana Krzysztofa Sójkę konkurs na „herb” miejscowości. Dzięki ilustracjom młodych twórców publikacja zyskała na atrakcyjności.

Bez wątpienia wydany właśnie folder posłuży mieszkańcom na wiele lat. Poprzez śpiewanie piosenek szerzona będzie wiedza o lokalnych tradycjach, zwyczajach, ale i przywarach (na które zawsze warto patrzeć z przymrużeniem oka). Kultywowanie spotkań połączonych ze wspólnym biesiadowaniem  - nie tylko podczas dożynek - z pewnością będzie miało znaczący wpływ na integrację lokalnej społeczności.