Aktualności

16.03.2018

Kontrole w zakresie gospodarowania wodami deszczowymi na terenie nieruchomości

Zakład Usług Komunalnych w Książu Wlkp. informuje, że w najbliższym czasie rozpoczną się kontrole gospodarowania wodami deszczowymi na terenie nieruchomości. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na problem nielegalnego odprowadzania wód drenażowych i deszczowych do sieci kanalizacji sanitarnej

16.03.2018

Remonty i profilowanie dróg gruntowych i tłuczniowych w 2018 r.

W br. remonty nawierzchni dróg gminnych na terenie gminy Książ Wlkp. wykonywać będzie Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe CYNK s.c. Edward Cynka i wspólnicy z siedzibą w Sosnowcu, ul. Nadwarciańska 8, 63-100 Śrem.

14.03.2018

KsiĄżniczki zagościły w Izbie Regionalnej

Kierują jednostkami organizacyjnymi, uczą w szkołach, pełnią funkcje społeczne, prowadzą własne przedsiębiorstwa i łamiąc stereotypy, zajmują miejsca w typowo męskich batalionach. Kobiety - bo o nich mowa- stanowią prawie 50% populacji mieszkańców Gminy Książ Wlkp.

12.03.2018

Apel do Rolników

Na prośbę Wielkopolskiej Izby Rolniczej przekazujemy Apel do Rolników w sprawie konieczności przeprowadzenia oceny stanu przezimowania upraw

09.03.2018

Forum Sołtysów Powiatu Śremskiego

W minioną środę, 7 marca w  Restauracji „Gajówka” w Zbrudzewie odbyło się Forum Sołtysów Powiatu Śremskiego. Zorganizowana pod patronatem Starosty Śremskiego uroczystość, podobnie jak w latach ubiegłych, stanowiła okazję do uczczenia Krajowego Dnia Sołtysa, przypadającego na dzień 11 marca.

08.03.2018

Stypendia sportowe po raz trzeci

Dwie wyjątkowe Mieszkanki Gminy Książ Wlkp., dwie wspaniałe Zawodniczki, a przy tym piękne, młode Kobiety: Natalia Leśniak oraz Zuzanna Malusiak, odebrały w miniony wtorek, 6 marca stypendia Burmistrza Książa Wlkp. przyznawane za osiągnięcie znaczących wyników sportowych. Warto dodać, że obie Panie otrzymały je już po raz trzeci!