Aktualności

08.12.2017

W mikołajkowo- świątecznym klimacie…

W minioną niedzielę, 3 grudnia, na ksiąskim rynku poczuć można było magiczną atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. A wszystko to, za sprawą Mikołajek, które podobnie jak w  latach ubiegłych, ściągnęły do Książa prawdziwe tłumy zarówno mieszkańców Gminy, jak i przyjezdnych gości.

W atmosferze oczekiwania na przybycie Świętego Mikołaja, podziwiać można było występy chórzystów zespołu Triola oraz Mażoretek.  Na starszych uczestników spotkania czekały natomiast stoiska z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi.  Dla wszystkich zebranych, Centrum Kultury przygotowało  także darmowy poczęstunek, w postaci gorącego barszczu, bigosu, ciepłej herbaty i tradycyjnych pierników.

Po przybyciu długo wyczekiwanego gościa, który tym razem na Plac Kosynierów eskortowała OSP z Chwałkowa Kościelnego, swoim najnowszym wozem strażackim(!), zabawom, konkursom i prezentom nie było końca, a ich zwieńczenie stanowiło wykonanie wspólnych, pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie imprezy, świąteczne życzenia uczestnikom spotkania, przekazał Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak. Momentowi temu towarzyszyło symboliczne zapalanie lampek oraz miejskich iluminacji świątecznych, po którym nastąpił gwiazdkowy pokaz fajerwerków.

Fotorelację z imprezy znajdą Państwo na stronie internetowej: http://ck-ksiazwlkp.pl/mikolaj-zawital-do-ksiaza-wlkp/