Aktualności

10.04.2018

Zmiany w szacowaniu szkód łowieckich

W dnia 1 kwietnia weszła w życie ustawa z dnia 22 marca 2018r. o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw.

W ustawie tej m.in. określone zostały zasady i procedury wynagrodzenia szkód wyrządzonych w uprawach i płodach rolnych oraz przy wykonywaniu polowania, które znacznie odbiegają od dotychczasowych zasad szacowania.

09.04.2018

DOPŁATY Z PGNIG NA WYMIANĘ PIECA WĘGLOWEGO
NA PIEC GAZOWY

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA rozpoczyna program dopłat dla osób, które zdecydują się na wymianę pieca węglowego na piec gazowy

05.04.2018

Stach Wichura – postać (nie) historyczna

Centrum Kultury Książ Wlkp. serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Stach Wichura- postać (nie) historyczna”.

05.04.2018

Konkurs plastyczny „Orzeł Biały - nasza duma" z udziałem naszych uczniów

W ramach jubileuszowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pod patronatem marszałka Senatu RP, Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

03.04.2018

Zaproszenie do udziału w konkursie

Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w XIX edycji Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

30.03.2018

„Wiosna w sercach, wolność na sztandarach…”

Izba Regionalna Gminy Książ Wlkp. zaprasza na prelekcję historyczną pt. „Wiosna w sercach, wolność na sztandarach - 170. rocznica bitwy o Książ”. Odbędzie się ona  w piątek, 6 kwietnia br. o godzinie 18:00 w Bibliotece Publicznej. Prelekcji towarzyszyć będzie wystawa okolicznościowa pod tym samym tytułem.