Aktualności

23.02.2018

Meldując się i płacąc podatki w Gminie Książ Wlkp.
masz realny wpływ na rozwój swojej okolicy

Szanowni Mieszkańcy,

co roku, do każdej gminy trafia ok. 38% podatku dochodowego płaconego przez jej mieszkańców. Środki te przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli, budowę i remonty dróg oraz chodników, oświetlenia czy kanalizacji. Dzięki nim możliwym jest przedstawienie bogatej oferty kulturalno- czytelniczej czy sportowo- rekreacyjnej, utrzymanie porządku w mieście i na wsiach.
W jaki sposób sami mieszkańcy mogą przyczynić się do tego, aby część podatku z ich PIT- u wróciła w postaci nowych inwestycji do gminy, w której mieszkają?

22.02.2018

Zasady bioasekuracji w całym kraju

Informujemy, że 28 lutego 2018 r. wejdzie w życie zmiana rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF).

21.02.2018

Nabór do szkół i przedszkoli

Informujemy, iż z dniem 26 lutego 2018 roku rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Książ Wlkp.

21.02.2018

1% podatku dla potrzebujących z Gminy Książ Wlkp.

Zbliża się okres rozliczeń podatkowych za 2017r. Oznacza to, że każdy podatnik - osoba fizyczna może przekazać 1% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Aby skorzystało na tym najbliższe otoczenie, osoby potrzebujące czy instytucje działające na rzecz naszej gminy, wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS-u wraz z informacją, dla kogo ma być przeznaczone wsparcie. Poniżej przedstawiamy Państwu wykaz osób i podmiotów z Gminy Książ Wlkp., które liczą na Państwa pomoc.

19.02.2018

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony http://www.efc.edu.pl/pl

14.02.2018

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mchach

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy IIIB Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach: Dominika Ignaszak, Jakub Matuszak i Paweł Sierszulski reprezentowali naszą gminę w konkursie “Od GIMNAZJUM przez TECHNIKUM do tytułu INŻYNIERA”.