Aktualności

17.03.2017

ZAUWAŻENI – o najstarszych mieszkańcach naszej Gminy

Od września do listopada ubiegłego roku Gimnazjaliści z Książa Wlkp. pod czujnym okiem swoich opiekunek, Pań: Anny Tomczak i Teresy Janasik uczestniczyli w kampanii społecznej TVN-owskiego programu Uwaga! i Fundacji Zaczyn pn. ZAUWAŻENI.

16.03.2017

V edycja Konkursu Plastycznego Twoja ulubiona opowieść biblijna

Na prośbę Centrum Rozwoju Lokalnego zapraszamy do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. Twoja ulubiona opowieść biblijna. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu konkursu znajdą Państwo w załączniku.

14.03.2017

Fundusze europejskie dla przedsiębiorców na lata 2014-2020

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Poznań przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu wspólnie z Biurem Posła do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej przy współpracy z Burmistrzem Środy Wielkopolskiej Panem Wojciechem Ziętkowskim oraz Starszym Cechu Panem Tadeuszem Pateckim zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. Fundusze europejskie dla przedsiębiorców na lata 2014-2020, które odbędzie się dnia 4 kwietnia br., w godzinach od 10.00 do 14.00 w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wlkp., ul. Cechowa 4.

13.03.2017

Platforma biznes.gov.pl – nowe źródło informacji dla przedsiębiorców

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Rozwoju uruchomiło platformę biznes.gov.pl, będącą kompleksowym źródłem informacji na temat prowadzenia działalności gospodarczej, zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i tych, którzy od wielu lat prowadzą swoją działalność.

13.03.2017

Komunikat dotyczący ptasiej grypy

Poniżej znajdą Państwo Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Śremie dotyczący wystąpienia przypadku wysoce zjadliwej grypy ptaków u dzikich ptaków na terenie powiatu Śrem w miejscowości Manieczki gmina Brodnica.

10.03.2017

Ogólnopolski Dzień Sołtysa

W dniu jutrzejszym, tj. 11 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Z tej okazji wszystkim Sołtysom oraz członkom Rad Sołeckich składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, wielu sukcesów oraz wytrwałości w pełnieniu powierzonych funkcji.