Aktualności

05.12.2017

Zaborowo - na wesoło!

5 października Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie przez województwo - w ramach V edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”- pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego oraz zawarcia w tej sprawie przedmiotowych umów. Miło nam poinformować, że na liście projektów, które otrzymały dofinansowanie znalazło się także zadanie z Gminy Książ Wlkp. „Na wesoło - cała prawda o naszych przywarach - wydanie folderu z przyśpiewkami dożynkowymi” to tytuł projektu, który zaproponowało sołectwo Zaborowo, a który zyskał aprobatę i 6 miejsce (!) wśród 93 projektów listy rankingowej zyskując 39 punktów Komisji weryfikacyjnej!  

W ramach zadania zostanie wydana publikacja z przyśpiewkami będącymi nieodłącznym punktem każdego dożynkowego programu. Na przestrzeni lat w Zaborowie uzbierało się całkiem sporo przezabawnych rymowanek odsłaniających najbardziej typowe i charakterystyczne dla każdego gościa biorącego udział w dożynkach, cechy. Wydanie folderu nie tylko uchroni przed zapomnieniem najzabawniejsze teksty o naszych - a jakże by inaczej  - przywarach., ale także przyczyni się do odrodzenia tradycji międzypokoleniowej i zainicjonowania spotkań mieszkańców. Wspólny biesiadny śpiew służyć będzie z pewnością integracji społeczności Zaborowa, jak również poszerzy wiedzę mieszkańców o lokalnych tradycjach i zwyczajach.

Wartość dofinansowania wynosi prawie 50% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, tj. 2500 zł. Umowa w powyższej sprawie podpisana została w połowie listopada br., a projekt zostanie ukończy w terminie do 15 grudnia. O jego publikacyjnym finale oczywiście Państwa poinformujemy.