Aktualności

02.03.2018

Sezon sportowy 2018 – czas start!

Upowszechnianie aktywności fizycznej oraz popularyzacja sportu, to bardzo istotne i skuteczne elementy procesu edukacji i wychowania młodego pokolenia, dlatego miło nam poinformować, iż w Gminie Książ Wlkp., chciał pogoda za oknem mroźna, oficjalnie rozpoczął się sezon sportowy 2018.

01.03.2018

III edycja konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych

Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. J. Wybickiego zapraszają do udziału w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych.

27.02.2018

Naukowe półkolonie

Za sprawą unijnego projektu pn.„Skarbnica wiedzy w Książu Wlkp.”, realizowanego przez naszą Gminę wspólnie z firmą  Mały Inżynier, w tym roku po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp. i Szkole Podstawowej w Mchach , w trakcie ferii odbyły się tygodniowe półkolonie. Hasłem przewodnim zimowych spotkań było Laboratorium eksperymentów.

27.02.2018

Akcja Zima 2017/2018

Z uwagi na utrzymujące się niskie temperatury powietrza, Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Śremie zwraca się z apelem do mieszkańców naszej gminy  o przekazywanie Policji oraz pracownikom Ośrodka wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich. 

23.02.2018

Meldując się i płacąc podatki w Gminie Książ Wlkp.
masz realny wpływ na rozwój swojej okolicy

Szanowni Mieszkańcy,

co roku, do każdej gminy trafia ok. 38% podatku dochodowego płaconego przez jej mieszkańców. Środki te przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli, budowę i remonty dróg oraz chodników, oświetlenia czy kanalizacji. Dzięki nim możliwym jest przedstawienie bogatej oferty kulturalno- czytelniczej czy sportowo- rekreacyjnej, utrzymanie porządku w mieście i na wsiach.
W jaki sposób sami mieszkańcy mogą przyczynić się do tego, aby część podatku z ich PIT- u wróciła w postaci nowych inwestycji do gminy, w której mieszkają?

22.02.2018

Zasady bioasekuracji w całym kraju

Informujemy, że 28 lutego 2018 r. wejdzie w życie zmiana rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF).