Aktualności

01.02.2018

II Międzygminne Forum Wolontariatu

W piątek, 26 stycznia odbyła się druga już edycja Międzygminnego Forum Wolontariatu, zorganizowanego z inicjatywy Gminy Książ Wlkp. przy współpracy z Gminą Dolsk oraz Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związkiem Organizacji Pozarządowych. Hasłem przewodnim tegorocznego Forum, które tym razem miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach, było „Radość dawania, czyli różne oblicza wolontariatu”.

31.01.2018

Konsultacje społeczne w sprawie wniosku
o derogację na użycie środka ochrony roślin Dursban 480 EC

W związku z rozpoczynającymi się konsultacjami społecznymi w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, Nadleśnictwo Piaski zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konsultacjach na temat konieczności użycia środka ochrony roślin o nazwie Dursban 480 EC, który służy do ochrony upraw przed szkodami powodowanymi przez pędraki.

31.01.2018

Aktualizacja ewidencji gruntów i budynków

Przypominamy Państwu, że zgodnie z zawiadomieniem Starosty Śremskiego na terenie obrębów ewidencyjnych: Brzóstownia, Chrząstowo, Chwałkowo Kościelne, Gogolewo, Jarosławki, Kiełczynek, Kołacin, Konarskie, Konarzyce, Łężek, Mchy, Radoszkowo, Sroczewo, Świączyń, Włościejewice, Włościejewki, Zaborowo i Zakrzewice położonych w gminie Książ Wlkp. przystąpiono do modernizacji ewidencji gruntów i budynków. Planowany termin zakończenia prac (który może ulec zmianie) – grudzień 2018 r.

31.01.2018

Elektroniczne zwolnienia lekarskie

Na prośbę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przekazujemy komunikat dotyczący elektronicznych zwolnień lekarskich, które obowiązywać będą od 1 lipca br.

29.01.2018

Nowa publikacja o Arcybiskupie Antonim Baraniaku wydana

Konrad Białecki, Rafał Reczek, Elżbieta Wojcieszyk – współautorzy wydanej pod koniec 2017r.  publikacji pt. Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977 uczestniczyli w zorganizowanym w środę, 24 stycznia  spotkaniu promującym książkę w Szkole Podstawowej w Mchach. Tak się złożyło, że zaraz po Pałacu Prezydenckim, drugim w kolejności miejscem wyznaczonym na promocję dzieła, była mchowska szkoła. I z pewnością nie było to kwestią przypadku

25.01.2018

Mobilna Karta Dużej Rodziny – nowoczesna usługa dla dużej rodziny.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. informuje, iż od 2018 r. Karta Dużej Rodziny stała się bardziej atrakcyjna. Chodzi o wprowadzenie dokumentu w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, iż od dnia 1 stycznia istnieje możliwość ubiegania się o Kartę w wersji elektronicznej. Wystarczy złożyć wniosek o jej wydanie. Można to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia lub osobiście w siedzibie Ośrodka.