Aktualności

11.08.2016

Wakacyjne remonty w szkołach

Malowanie ścian, wymiana stolarki, naprawy - to tylko niektóre z prac wykonywanych w szkołach, w okresie letnim. Wakacje to tradycyjnie czas remontów i robót budowlanych, które prowadzone są praktycznie we wszystkich placówkach oświatowych. Nie inaczej jest i w naszej Gminy.

11.08.2016

Akcja krwiodawstwa zakończona sukcesem

W sobotę, 6 sierpnia, przy okazji odbywającego się w tym dniu Święta Miasta, już po raz czwarty na ksiąskim rynku odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, organizowana w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

10.08.2016

Włościejewska Czasówka po raz trzeci

Można śmiało powiedzieć, że Włościejewska Czasówka na dobre wpisała się w kalendarz imprez sportowych w naszej Gminie. W ubiegłą niedzielę, 7 sierpnia odbyła się już bowiem trzecia edycja Indywidualnej Jazdy Na Czas dla kolarzy amatorów.

09.08.2016

Dni Książa Wlkp. 2016 za nami…

Miniony weekend w naszym miasteczku. upłynął w atmosferze radości i zabawy. A wszystko to za sprawą – przypadających w tym roku na początku sierpnia - Dni Książa Wlkp., które cieszyły się sporym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i przyjezdnych gości.

04.08.2016

Sołeckie strategie w opracowaniu – relacja z warsztatów

Ostatni weekend lipca mieszkańcom czterech sołectw naszej Gminy upłynął niezwykle pracowicie i twórczo. Otóż kilkuosobowe grupy reprezentantów Chrząstowa, Mchów, Sroczewa i Włościejewic, pod okiem sympatycznych i wykwalifikowanych pań moderatorek z Wielkopolskiej Odnowy Wsi, do wieczora w piątek i do popołudnia dnia następnego, ciężko pracowały nad przygotowaniem koncepcji strategii rozwoju dla swoich miejscowości.

03.08.2016

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń zadań do ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok

29 lipca był ostatnim dniem, w którym można było składać Formularze zgłoszenia zadania do Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok. Mieszkańcy decydowali się na ten krok do ostatniej chwili, gdyż to właśnie w piątek zarejestrowano najwięcej Formularzy. W sumie do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. wpłynęło 14 wniosków, z czego, aż 8 w ostatnim dniu!