Aktualności

07.02.2018

Sprzątajmy po swoich pupilach

Sprzątanie po swoim pupilu to obowiązek każdego właściciela psa. Aby ułatwić posiadaczom czworonogów wykonywanie tejże czynności, na terenie Książa Wlkp. zamontowane zostały dwie stacje WC pies wyposażone w dystrybutor z koszem.

06.02.2018

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!
Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

05.02.2018

Ogólnopolska Karta Seniora

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. informuje, iż każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną kartę seniora. Wystarczy, że przystąpi do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wcześniej wypełniając formularz zgłoszeniowy.

05.02.2018

Czyste powietrze w każdej gminie

W związku z podjętymi w kraju działaniami mającymi na celu poprawę jakości powietrza w Polsce, a wynikającymi z wdrożenia Programu pn. „Czyste Powietrze”, zwracamy się do wszystkich Mieszkańców Gminy Książ Wlkp. z prośbą o włączenie się ww. działania.

02.02.2018

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany!

Począwszy od 1 stycznia  br. przedsiębiorcy- płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności  gospodarcze), zobowiązani są najpóźniej do dnia 26 lutego br.  po raz pierwszy, wysłać do sytemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

01.02.2018

Komunikat dotyczący zmiany sytuacji hydrologicznej na terenie
Gminy Książ Wlkp.

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Książu Wlkp. informuje, że w związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej, w ciągu najbliższych kilku dni na stacji wodowskazowej w Śremie przekroczony będzie stan ostrzegawczy. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy Państwa na bieżąco informować.