Aktualności

16.04.2018

Uchwały antysmogowe Zarządu Województwa Wielkopolskiego

W trosce o zdrowie i życie mieszkańców, na terenie całego województwa wielkopolskiego, od 1 maja 2018 r. zaczynają obowiązywać UCHWAŁY ANTYSMOGOWE, które zakazują stosowania najgorszej jakości paliw stałych np. bardzo drobnego miału lub węgla brunatnego czy flotokoncentratu. Ponadto wszystkie nowe kotły muszą zapewnić możliwość wyłącznie automatycznego podawania paliwa, wysoką efektywność energetyczną oraz dotrzymanie norm emisyjnych.

13.04.2018

Nabór wniosków w zakresie edukacji ekologicznej

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu informuje, iż od dnia 28 marca 2018 r. rozpoczął się nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie Edukacji Ekologicznej.

12.04.2018

Rowerowy weekend w Gminie Książ Wlkp.

Już niebawem, bo w przedostatni weekend kwietnia na terenie okolicznych miejscowości naszej Gminy będą miały miejsce dwa rowerowe wydarzenia. Amatorów dwóch kółek na turystyczne, ksiąskie szlaki zapraszamy 21 i 22 bieżącego miesiąca

12.04.2018

O Kalendarium słów kilka, czyli co nas czeka w 2018 roku

O tym, że rok 2018 będzie wyjątkowy, jeśli chodzi o przypadające w nim rocznice i jubileusze, pisaliśmy już wielokrotnie. Samo słowo wstępu skierowane do Mieszkańców naszej Gminy przez Burmistrza Książa Wlkp. u progu nowego roku, było już zapowiedzią wielu wydarzeń, jakie czekają nas w najbliższych kilkunastu miesiącach. Podobnie, znajdujące się na pasku poziomym gminnego portalu Kalendarium okolicznościowych jubileuszy, pokazuje skalę i różnorodność zaplanowanych przez ksiąski samorząd uroczystości.

12.04.2018

Dodatkowe środki na inwestycje

Za sprawą między innymi wolnych środków jako nadwyżki funduszy pieniężnych
na rachunku bieżącym budżetu gminy za 2017 rok, tegoroczny ogólny poziom wydatków budżetowych zwiększył się o kwotę 3 197 129,14 zł. 

10.04.2018

Zmiany w szacowaniu szkód łowieckich

W dnia 1 kwietnia weszła w życie ustawa z dnia 22 marca 2018r. o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw.

W ustawie tej m.in. określone zostały zasady i procedury wynagrodzenia szkód wyrządzonych w uprawach i płodach rolnych oraz przy wykonywaniu polowania, które znacznie odbiegają od dotychczasowych zasad szacowania.