Aktualności

12.06.2018

Strażacy ochotnicy rywalizowali na Stadionie Miejskim

Blisko 200 druhen i druhów ochotników, reprezentujących wszystkie gminne jednostki OSP i to w różnych kategoriach, stanęło do rywalizacji podczas zorganizowanych w ubiegłą niedzielę, Gminnych Zawodów Sportowo- Pożarniczych.

08.06.2018

„Skarbnica wiedzy w Książu Wielkopolskim” na półmetku

Czerwiec jest ostatnim miesiącem tego roku szkolnego, w którym w gminnych szkołach podstawowych realizowane są zajęcia w ramach projektu pn. „Skarbnica Wiedzy w Książu Wlkp.” Kolejne spotkania dla uczniów ruszają już we wrześniu.

08.06.2018

Spotkanie z sołtysami

We wtorek, 5 czerwca w tut. Urzędzie Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak spotkał się w z sołtysami Gminy Książ Wlkp. Tematy, które poruszane były podczas tego zebrania dotyczyły zarówno bieżącego funkcjonowania samorządu i poszczególnych sołectw, jak również sytuacji związanej z ostatnimi niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, które - z początkiem miesiąca - dotknęły miejscowości naszej Gminy.

08.06.2018

Gmina Książ Wlkp. w nowym świetle.

W całej kraju przybywa samorządów, które decydują się na wymianę starych opraw oświetleniowych na nowoczesne LED-y. Wśród nich znalazła się również Gmina Książ Wlkp.

07.06.2018

Sytuacja w Gminie Książ Wlkp. po intensywnych opadach deszczu

Anomalia pogodowe, jakich w ostatnim czasie nie brakuje, niestety nie omijają naszej Gminy. Tym razem na przełomie maja i czerwca doświadczyliśmy niezwykle uciążliwej - jak na tę porę roku - fali upałów, której towarzyszyły dynamiczne zjawiska atmosferyczne. Po wielu tygodniach wysokich temperatur i braku opadów, w pierwszy weekend czerwca spadło tyle deszczu, co zwykle w ciągu jednego miesiąca. Ulewy, które przeszły przez obszar całej Wielkopolski, najbardziej dotkliwie odczuli mieszkańcy Chrząstowa.

07.06.2018

Gminny Dzień Dziecka – na sportowo, na wesoło i ... z nagrodami : )
Tegoroczny Gminny Dzień Dziecka zorganizowany wspólnie przez ksiąskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki LEO w partnerstwie z lokalnym samorządem i Lodami LIDA, odbył się w pierwszą sobotę czerwca.