Aktualności

20.09.2017

Projekt „uchwały antysmogowej”
dla województwa wielkopolskiego
– konsultacje społeczne

Zarząd Województwa Wielkopolskiego informuje o przystąpieniu do opracowania projektów uchwał Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - „uchwały antysmogowej” dla województwa wielkopolskiego.

14.09.2017

Nowy rok szkolny – nowe projekty – nowe możliwości

„Z pewnością nowy - 2017/2018 - rok szkolny będzie inny niż poprzednie. Jego wyjątkowość nie dotyczy li tylko dnia inauguracji – choć rzeczywiście było nieco inaczej niż miało to miejsce do tej pory. Zwykle początek szkoły po wakacjach przypadał na 1 września. To natomiast, co szczególnie odróżnia rok 2017/2018 od wcześniejszych lat szkolnych, to przede wszystkim wdrażanie przyjętej przez rząd, reformy systemu edukacji”.

14.09.2017

Jesień z CK

Centrum Kultury w Książu Wlkp. zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach i warsztatach, które odbędą się tej jesieni w pracowniach Centrum Kultury . Zajęcia skierowane są nie tylko dla dzieci i młodzieży – dorośli także znajdą coś dla siebie.

13.09.2017

Narodowe Czytanie – w Książu po raz trzeci…

Już po raz trzeci Gmina Książ Wlkp., włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W minioną sobotę, na ksiąskim rynku punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęto wspólną lekturę „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

13.09.2017

Komunikat Krajowej Izby Kominiarzy

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

06.09.2017

Informacja dla hodowców i osób utrzymujących drób

W związku z liczną migracja ptaków w zbliżającym się okresie jesienno - zimowym, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Śremie prosi o podjęcie działań mających na celu przygotowanie gospodarstw utrzymujących drób domowy do zabezpieczenia przed ewentualnym przeniknięciem wirusa grypy ptaków. Poniżej znajdą Państwo treść pisma Powiatowego Lekarza Weterynarii w Śremie – Pana Józefa Czupały.