Aktualności

14.05.2018

Inscenizacja bitwy o Książ 1848 r.

W sobotę, 28 kwietnia na Mogiłach w Książu Wlkp. odbyła się niezwykle widowiskowa inscenizacja bitwy o Książ 1848r. z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Na polu walki stanęli Prusacy, Kosynierzy oraz miejscowa ludność.

10.05.2018

Zaproszenie do udziału w Kongresie Założycielskim
Powszechnego Samorządu Gospodarczego

Zapraszamy Przedstawicieli Cechów, przedstawicieli Izb Rzemieślniczych z terenu całego kraju, przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), przedstawicieli osób prawnych prowadzących działalność gospodarczą w sektorze MSP oraz przedstawicieli wszelkich organizacji pozarządowych zrzeszających przedsiębiorców z sektora MSP, na Kongres Założycielski Powszechnego Samorządu Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw (dalej PSG MSP). Udział w Kongresie jest bezpłatny.

09.05.2018

Obchody Dnia Strażaka w Chwałkowie Kościelnym

W sobotę, 28 kwietnia na kilka dni przed dorocznym świętem patrona, strażacy z OSP w Chwałkowie Kościelnym zorganizowali lokalne obchody Dnia Strażaka. W tym roku okazja do świętowania była podwójna. Obok bowiem tradycyjnych punktów uroczystości, w programie spotkania zaplanowano również uroczyste poświęcenie – zakupionego w ubiegłym roku dla jednostki - nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego.

09.05.2018

Przekazania defibrylatora dla jednostki OSP Chrząstowo

9 maja w siedzibie tut. Urzędu, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak przekazał na ręce Prezesa OSP Chrząstowo Wojciecha Kubali defibrylator iPAD SP1 z wbudowanym trybem pediatrycznym. Został on zakupiony w ramach Budżetu obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2018 rok. 

08.05.2018

Uroczysta XLIV Sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp.

26 kwietnia 2018 r. to data, która z pewnością na długo zapisze się w pamięci samorządu oraz mieszkańców Gminy Książ Wlkp. W czwartkowe południe, punktualnie  o godzinie 12:00, rozpoczęła się uroczysta XLIV Sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp., inaugurująca obchody 170. rocznicy bitwy o Książ w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100- lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

07.05.2018

Sukces w konkursie historycznym PATRIA NOSTRA

24 kwietnia br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach wzięli udział w Uroczystej Gali Finałowej Konkursu Historycznego PATRIA NOSTRA.