Aktualności

24.01.2018

W Urzędzie można płacić kartą lub telefonem

W trosce o wygodę klientów, zaoszczędzenie czasu i zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, począwszy od nowego roku w ksiąskim magistracie płatności za podatek od nieruchomości, rolny, leśny, opłaty za odpady komunalne czy skarbowe, można regulować za pomocą karty płatniczej lub telefonu. Urząd Miejski w Książu Wlkp. uczestniczy bowiem w ministerialnym Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych. Dzięki udziałowi w projekcie, tut. Urząd poczynił kolejny krok w kierunku podnoszenia jakości obsługi mieszkańców.

19.01.2018

26. finał WOŚP w Książu Wlkp. za nami!

W minioną niedzielę, 14 stycznia mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. udowodnili, że mróz i zima im nie straszne.  A wszystko to, za sprawą 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym ksiąski sztab po raz kolejny wziął czynny udział.

19.01.2018

ALERTOWNIK

Zachęcamy do korzystania z aplikacji Alertownik, nowoczesnej i darmowej płaszczyzny komunikacji pomiędzy urzędem a mieszkańcami naszej gminy.

17.01.2018

Spotkanie z sołtysami – pierwsze w nowym roku

W minione czwartkowe popołudnie, 11 stycznia Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak spotkał się w tut. Urzędzie z sołtysami Gminy Książ Wlkp. Podczas zebrania, którego frekwencja wyniosła niemalże 100% przedstawicieli jednostek pomocniczych, poruszone zostały różnego rodzaju kwestie związane z funkcjonowania zarówno sołectw, jak i całego ksiąskiego samorządu.

16.01.2018

Doradztwo specjalistyczne dla NGO

Informujemy, że Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych przygotowała cykl doradztwa specjalistycznego o szerokiej tematyce, skierowany do organizacji pozarządowych.

16.01.2018

Czas na wymianę dowodów osobistych

Urząd Miejski w Książu Wlkp. uprzejmie przypomina o wymianie dowodów osobistych, które utraciły już swoją ważność. Każdy pełnoletni polski obywatel, który mieszka w Polsce, jest obowiązany posiadać ważny dowód osobisty. Brak ważnego dowodu osobistego może wiązać się ze sporymi utrudnieniami w codziennym życiu. W załączeniu znajdą Państwo informację w jaki sposób można załatwić wymianę dokumentu tożsamości.