Aktualności

02.03.2018

Sezon sportowy 2018 – czas start!

Upowszechnianie aktywności fizycznej oraz popularyzacja sportu, to bardzo istotne i skuteczne elementy procesu edukacji i wychowania młodego pokolenia, dlatego miło nam poinformować, iż w Gminie Książ Wlkp., chociaż pogoda za oknem mroźna,  oficjalnie rozpoczął się sezon sportowy 2018.

Umiem pływać 2018

Z dniem 1 marca br. ruszyła kolejna edycja wyjazdów na basen, które zorganizowane zostały w ramach Programu Umiem Pływać 2018.

Program powszechnej nauki pływania zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych na basenie, a jego głównym celem jest nabycie podstawowych umiejętności pływania,  jak również rozwijanie i podnoszenie sprawności fizycznej. Umiem Pływać skierowany został do uczniów klas III wszystkich ksiąskich szkół podstawowych. W bieżącym roku programem tym objętych zostało, podobnie jak w roku poprzednim, 90 uczniów z Gminy Książ Wlkp. Każdy uczestnik ma możliwość skorzystania z 20 godzin lekcyjnych zajęć na pływalni Aquapark Jarocin pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Partnerem wiodącym projektu jest Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, a jego finansowaniem zajmuje się Ministerstwo Sportu i Turystyki i Gmino Książ Wlkp.

ORLIK

Tradycyjnie w miesiącu marcu rozpoczęły się również zajęcia na Orliku. Harmonogram oraz aktualne informacje dotyczące zajęć prowadzonych na ksiąskim boisku przed dwóch Animatorów - Waldemara Józiaka i Mariusza Wachowiaka znajdują Państwo pod adresem: http://www.ksiaz-wlkp.pl/?spage=36&oid=6. Zajęcia współfinansowane są w ramach Projektu Lokalny Animator Sportu przez Fundację Orły Sporu w Pucku oraz Gminę Książ Wlkp.

Szkolne Kluby Sportowe

Ponadto od stycznia w ksiąskich szkołach trwa wiosenna edycja Programu Szkolny Klub Sportowy  SKS, w którym udział biorą uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Książu Wlkp. oraz Zespołu Szkół w Mchach. Ideą Programu jest umożliwienie podejmowania dodatkowej sprawności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych. W ramach SKS- ów dwa razy w tygodniu prowadzone są systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Program SKS, który współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Książ Wlkp., realizuje Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA”.