Aktualności

17.06.2019

Młodzi mieszkańcy Mchów odwiedzili ksiąski Urząd

We wtorek, 4 czerwca, do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. zawitały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mchach. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzeniem sali sesyjnej, w której Zastępca Burmistrza, Pani Mirela Grześkowiak oraz Dyrektor CK, Pani Mariola Kaźmierczak opowiedziały o naszej Gminie oraz o funkcjonowaniu tut. magistratu.

14.06.2019

Nowe spojrzenie na planistyczne konsultacje społeczne w Gminie Książ Wlkp.

Pragniemy Państwa poinformować, że w maju Gmina Książ Wlkp. rozpoczęła realizację projektu grantowego pn. „Partycypacja w Planowaniu”.  Podczas naboru do projektu swoje aplikacje złożyło 38 samorządów z całej Polski. Gmina Książ Wlkp. znalazła się wśród 24 samorządów, które zostały zakwalifikowane do realizacji projektu, w tym jako jedna z 3 gmin z województwa wielkopolskiego.

14.06.2019

Informacja

W dniu 22.06.2019 r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) będzie nieczynny. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

14.06.2019

Obchody Dnia Dziecka w Gminie Książ Wlkp.

Początek czerwca upłynął dzieciom na beztroskiej zabawie z okazji Dnia Dziecka. W wielu miejscowościach na najmłodszych czekały gry, konkursy i animacje. Rodzinne świętowanie połączone z atrakcjami, w postaci przejażdżki autem terenowym, wyścigu quadami, pokazu ratownictwa medycznego czy drużynowych potyczek, to tylko niektóre propozycje, jakie czekały na małych mieszkańców naszej Gminy. Nie zabrakło także słodkich poczęstunków, a niektóre z nich… spadły prosto z nieba ;)

13.06.2019

„Zaczarowany krasnal” – mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. zwiedzili Wrocław

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. przy wsparciu finansowym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz PKO Banku Polskiego zorganizował wycieczkę w ramach projektu pt. „Zaczarowany krasnal”, skierowaną dla dzieci i młodzieży z Gminy Książ Wlkp. W pierwszy wtorek czerwca, 49 mieszkańców wyruszyło do Wrocławia, w tym również osoby niepełnosprawne.

13.06.2019

IX edycja Spartakiady Przedszkolaków z Gminy Książ Wlkp.

W ostatni wtorek maja, 10-cio osobowe grupy przedszkolaków zawitały do Niepublicznego Przedszkola im. Księdza Prałata Piotra Wawrzyniaka w Chrząstowie na Spartakiadę, aby tam po raz dziewiąty, rywalizować o miano najlepszej sportowo drużyny.