Aktualności

04.08.2017

Komunikat dotyczący odbioru zaświadczeń o zameldowaniu po zmianie nazw ulic.

W związku z dużym zainteresowaniem otrzymania zaświadczenia o zameldowaniu z nowym/aktualnym adresem wynikającym ze zmiany nazw 3 ulic w Książu Wlkp., uprzejmie informujemy mieszkańców ulicy: Ignacego Krasickiego (poprzednio Janka Krasickiego), ks. abp. Antoniego Baraniaka (poprzednio 23 Stycznia) i Zacisznej (dawniej 22 Lipca), że w Referacie Obywatelsko – Organizacyjnym tutejszego Urzędu, można odbierać gotowe zaświadczenia. Odbioru dokumentu może dokonać pełnoletni członek rodziny dla wszystkich domowników, zamieszkujących z nim we wspólnym gospodarstwie domowym.

04.08.2017

Przyjmowanie zgłoszeń zadań do ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok, zakończone

Zgodnie z harmonogramem konsultacji ksiąskiego budżetu partycypacyjnego, dzień 31 lipca był ostatnim, w którym można było składać Formularze zgłoszenia zadania do Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2018 rok. W tegorocznej edycji, do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp., wpłynęło 9 wniosków.

03.08.2017

Goście z Francji odwiedzą naszą Gminę

Miło nam poinformować, iż w dniach od 13 do 20 sierpnia na terenie naszej Gminy gościć będziemy mieszkańców partnerskiego samorządu La Guerche-de-Bretagne. To już kolejne – w ramach ponad 20-letniej współpracy między naszymi gminami – tego typu spotkanie.

03.08.2017

Dni Książa Wlkp. 2017 za nami…

Sobotni pokaz Teatru Ognia oraz kolejna odsłona kina plenerowego zainaugurowały tegoroczne obchody Dni Ksiaża Wlkp. Wieczorne atrakcje cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno mieszkańców naszej Gminy, jak i przyjezdnych gości.

01.08.2017

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY KSIĄŻ WLKP.

W związku z przechodzącą obecnie przez nasz kraj falą upałów, zwracamy się do Państwa z prośbą o otoczenie szczególną opieką osób starszych, samotnych, chorych oraz dzieci. Podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30ºC i więcej, nasila się ryzyko odwodniania, przegrzania organizmu, a nawet udaru cieplnego. Na takie skutki wysokich temperatur narażone są zwłaszcza w/w grupy osób.

01.08.2017

Wielką Pętlą Wielkopolski do Gogolewa

W sobotni, lipcowy poranek, przystanek rzeczny w Gogolewie odwiedzili niecodzienni goście - przedstawiciele Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Radia Emaus. Zwiedzający, płynąc „Wielką Pętlą Wielkopolski”, mieli okazję podziwiać turystyczne walory regionu, skupione wokół malowniczej scenerii rzeki Warty.