Aktualności

25.05.2018

Znowelizowana ustawa o ubezpieczeniu społecznym rolników

Na prośbę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Placówka Terenowa w Śremie zamieszczamy informację na temat obowiązujących od dnia 18 maja 2018 r. znowelizowanych przepisów w zakresie ubezpieczenia społecznego rolników oraz ubezpieczenia zdrowotnego, które nałożyły na rolników obowiązek zgłoszenia do ubezpieczenia KRUS pomocników, z którymi zawarli umowy o pomocy przy zbiorach.

25.05.2018

„Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Ksiąskiej" –
wydawnictwo albumowe w 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Nakładem kilkuset egzemplarzy ukazała się wyjątkowa publikacjapt.  „Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Ksiąskiej”. Liczące 192 strony wydawnictwo, którego autorami są Tomasz Jankowski, Katarzyna Gwincińska i Bohdan Kaczmarek, powstało w 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Album prezentuje 279 powstańców. To uczestnicy zwycięskiego zrywu, którzy czy to poprzez swoje urodzenie, czy z późniejszego zamieszkania związani byli z naszą Gminą. Zawiera on aż 199 biogramów, w większości opatrzonych portretami.

25.05.2018

Sukces w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
„Bezpiecznie na wsi mamy - wypadkom zapobiegamy”

Miło nam poinformować, że uczennica Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. Agata Filipiak z kl. 7a zdobyła III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy - wypadkom zapobiegamy” - etap wojewódzki.

25.05.2018

Gmina Książ Wlkp. przyjazna pszczołom

Dostrzegając znaczenie i rolę, jaką w środowisku odgrywają owady pożyteczne, Gmina Książ Wlkp. złożyła – jeszcze w ubiegłym roku – do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, wniosek o wsparcie finansowe na zakup sadzonek drzew miododajnych. W kwietniu br. otrzymaliśmy satysfakcjonującą nas odpowiedź, informującą o przyznaniu wnioskowanej kwoty dotacji tj. 5.400,00 zł!

24.05.2018

Konkurs plastyczny – flaga Polski

Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie największej i najbardziej oryginalnej flagi Polski.

24.05.2018

O 170. rocznicy bitwy o Książ raz jeszcze

Minione tygodnie w Gminie Książ Wlkp. obfitowały w ważne wydarzenia kulturalno- historyczne związane z jubileuszowym rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100- lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 oraz 170. rocznicy bitwy o Książ.