Aktualności

19.02.2018

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony http://www.efc.edu.pl/pl

14.02.2018

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mchach

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy IIIB Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach: Dominika Ignaszak, Jakub Matuszak i Paweł Sierszulski reprezentowali naszą gminę w konkursie “Od GIMNAZJUM przez TECHNIKUM do tytułu INŻYNIERA”. 

13.02.2018

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.

Wzorem lat ubiegłych, ma mocy przepisów ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, a także za sprawą Porozumieniu zawartego pomiędzy Powiatem Śremskim a Gminą Książ Wlkp., w budynku tut. Urzędu, w pokoju nr 7 funkcjonuje punkt udzielania nieodpłatnych porad prawnych. Pomocy prawnej udzielają radcowie prawni i adwokaci, z którymi spotkać się można w każdy wtorek i środę w godzinach od 14.30 do 18.30.

12.02.2018

Kolejne kilometry kanalizacji w Gminie Książ Wlkp.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Książ Wlkp. – do południowej części Radoszkowa Drugiego i Kiełczyna wraz z przepompownią ścieków (tereny inwestycyjne i mieszkaniowe), to największa i najbardziej kosztowna inwestycja, która zaplanowana została w budżecie Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok. Całkowity koszt robót wyniósł ponad 2,5 mln złotych brutto.

12.02.2018

„Bal małych i dużych Braci Kurkowych”

W miniony piątek 9 lutego w Przedszkolu w Książu Wlkp. odbył się balik karnawałowy, który w tym roku nabrał nieco innego, uroczystego charakteru.

09.02.2018

Informator Gminy Książ Wlkp. - 6. numer już dostępny

Urząd Miejski w Ksiązu  Wlkp. uprzejmie informuje, iż  ukazał się kolejny numer bezpłatnego Informatora Gminy Książ Wlkp., który w najbliższych dniach zostanie dostarczony do Państwa domostw.