Aktualności

07.11.2017

Aktywne tablice w gminnych podstawówkach

Miło nam poinformować, że dwie szkoły podstawowe z Gminy Książ Wlkp. otrzymały środki finansowe z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – Aktywna tablica.

07.11.2017

Przekroczenia stanu wód na rzece Warcie

W związku z pojawiającymi się informacjami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na temat przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach w naszym kraju, w tym i w Wielkopolsce, pragniemy zapewnić Mieszkańców Gminy Książ Wlkp., iż w przypadku miejscowości położonych bezpośrednio nad Wartą, tj. Gogolewo, Gogolewko, Sroczewo, Świączyń, Zaborowo, nie ma sygnałów o przekroczeniach stanu wód.

02.11.2017

Wtorki z JPK_VAT – szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym

W każdy wtorek listopada, o godz. 13:00, we wszystkich urzędach skarbowych w Wielkopolsce, prowadzone będą specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się, czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.

02.11.2017

Aktualizacja ewidencji gruntów i budynków

Poniżej znajdą Państwo zawiadomienie Starosty Śremskiego o przystąpieniu do modernizacji ewidencji gruntów i budynków obrębów ewidencyjnych: Brzostownia, Chrząstowo, Chwałkowo Kościelne, Gogolewo, Jarosławki, Kiełczynek, Kołacin, Konarskie, Konarzyce, Łężek, Mchy, Radoszkowo, Sroczewo, Świączyń, Włościejewice, Włościejewki, Zaborowo i Zakrzewice położonych w gminie Książ Wlkp.

01.11.2017

Zmiana godzin otwarcia ORLIKA

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 listopada 2017 roku ulegają zmianie godziny korzystania z kompleksu boisk sportowych „MOJE BOISKO ORLIK 2012”

01.11.2017

ZUS pomaga przedsiębiorcom po przejściu Orkanu Ksawery

Na prośbę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przekazujemy informację prasową skierowaną dla przedsiębiorców, którzy ponieśli znaczne straty w wyniku nawałnic i mają problem z opłaceniem składek. ZUS przypomina, ze mogą oni starać się o odroczenie terminu płatności, rozłożenie zobowiązania na raty, a w wyjątkowych sytuacjach nawet o umorzenie należności.