Aktualności

16.05.2018

Gminny Turniej Sołectw we Włościejewkach

Centrum Kultury Książ Wlkp. oraz sołectwo Włościejewki zapraszają na  Gminny Turniej Sołectw, który odbędzie się  w niedzielę 27 maja br., na boisku sportowym we Włościejewkach. Początek imprezy o godzinie 14:00.

14.05.2018

Stypendia Pomostowe

Informujemy, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w porozumieniu z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości realizują XII edycję „Programu Stypendiów Pomostowych 2018/2019”. Program adresowany jest tylko do maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2018 roku i spełniają łącznie wymagane kryteria.

14.05.2018

Inscenizacja bitwy o Książ 1848 r.

W sobotę, 28 kwietnia na Mogiłach w Książu Wlkp. odbyła się niezwykle widowiskowa inscenizacja bitwy o Książ 1848r. z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Na polu walki stanęli Prusacy, Kosynierzy oraz miejscowa ludność.

10.05.2018

Zaproszenie do udziału w Kongresie Założycielskim
Powszechnego Samorządu Gospodarczego

Zapraszamy Przedstawicieli Cechów, przedstawicieli Izb Rzemieślniczych z terenu całego kraju, przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), przedstawicieli osób prawnych prowadzących działalność gospodarczą w sektorze MSP oraz przedstawicieli wszelkich organizacji pozarządowych zrzeszających przedsiębiorców z sektora MSP, na Kongres Założycielski Powszechnego Samorządu Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw (dalej PSG MSP). Udział w Kongresie jest bezpłatny.

09.05.2018

Obchody Dnia Strażaka w Chwałkowie Kościelnym

W sobotę, 28 kwietnia na kilka dni przed dorocznym świętem patrona, strażacy z OSP w Chwałkowie Kościelnym zorganizowali lokalne obchody Dnia Strażaka. W tym roku okazja do świętowania była podwójna. Obok bowiem tradycyjnych punktów uroczystości, w programie spotkania zaplanowano również uroczyste poświęcenie – zakupionego w ubiegłym roku dla jednostki - nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego.

09.05.2018

Przekazania defibrylatora dla jednostki OSP Chrząstowo

9 maja w siedzibie tut. Urzędu, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak przekazał na ręce Prezesa OSP Chrząstowo Wojciecha Kubali defibrylator iPAD SP1 z wbudowanym trybem pediatrycznym. Został on zakupiony w ramach Budżetu obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2018 rok.