Aktualności

14.12.2015

Spotkanie opłatkowe i debata społeczna z udziałem Seniorów

W czwartek, 10 grudnia w świetlicy wiejskiej w Kiełczynku odbyło się spotkanie opłatkowe Zarządu Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Książu Wlkp. Spotkanie to prowadziła w zastępstwie przewodniczącej Koła – Pani Barbara Bocz. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Śremie, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Książu Wlkp., Pani Róża Jędrzejczak.

11.12.2015

„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

Szkolna akcja – DOROŚLI CZYTAJĄ DZIECIOM zainaugurowała realizację projektu edukacyjnego „Książki naszych marzeń.” Dnia 9 grudnia 2015 r. dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach gościły m.in. Pana Burmistrza Książa Wlkp. – Teofila Marciniaka.

10.12.2015

Wyróżnienie dla Natalii

W środę, 9 grudnia w tutejszym Urzędzie miało miejsce uroczyste uhonorowanie sukcesów mieszkanki naszej gminy, członkini Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Fudokan oraz Kadry Wielkopolski Karate WZK - Natalii Leśniak z Kiełczyna. Natalia trenuje karate od 4 lat.

10.12.2015

Nabór wniosków o przyznanie osobom bezrobotnym środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach projektu WRPO

Powiatowy Urząd Pracy w Śremie ogłasza nabór wniosków o przyznanie osobom bezrobotnym środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pn. „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie śremskim (I)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa 6 Rynek pracy, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy – projekty pozakonkursowe realizowane przez PSZ, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

08.12.2015

Mikołaj, Mikołajki, Mikołajkowo

W sobotnie popołudnie na ksiąskim Rynku poczuć można było magiczną atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. A wszystko to za sprawą Mikołajek, które podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, ściągnęły do Książa prawdziwe tłumy mieszkańców i gości z zewnątrz.

04.12.2015

X Jubileuszowa Gala Wolontariatu

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wszystkich szlachetnych ludzi zaangażowanych w działalność na rzecz drugiego człowieka.