Aktualności

03.08.2016

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń zadań do ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok

29 lipca był ostatnim dniem, w którym można było składać Formularze zgłoszenia zadania do Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok. Mieszkańcy decydowali się na ten krok do ostatniej chwili, gdyż to właśnie w piątek zarejestrowano najwięcej Formularzy. W sumie do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. wpłynęło 14 wniosków, z czego, aż 8 w ostatnim dniu!

02.08.2016

Strona internetowa Kompleksu Wypoczynkowego w Jarosławkach

Kompleks Wypoczynkowy w Jarosławkach ma swoją stronę internetową!

Pod adresem http://jaroslawki.ck-ksiazwlkp.pl/ mogą Państwo znaleźć m. in. aktualną bazę noclegową i gastronomiczną ośrodka, ofertę wypożyczania sprzętu sportowego i wodnego, a także obszerną galerię zdjęć, przedstawiającą bieżące wydarzenia kulturalno- sportowo- rekreacyjne, jakie miały lub mają miejsce, w Jarosławkach.

29.07.2016

Wakacje na półmetku…

Pierwszy miesiąc wakacji w Gminie Książ Wlkp. upłynął pod hasłem Akcji Lato 2016, której inicjatorem jest ksiąskie Centrum Kultury. W ramach projektu zorganizowano m. in. dwa seanse kina plenerowego na Rynku w Książu Wlkp. oraz na plaży w Jarosławkach. Ponadto, w ośmiu wioskach naszej Gminy, raz w tygodniu prowadzone są 1,5 godzinne zajęcia tematyczne dla dzieci.

29.07.2016

Gość z Holandii z wizytą w Urzędzie

Wnuk, rozstrzelanego jesienią 1939 r. na Rynku w Książu – Józefa Szczepańskiego, Janusz Jerzy Szczepański, od ponad 20 lat również obywatel Holandii, po kilkunastu latach nieobecności, odwiedził w zeszłym tygodniu, rodzinne miasto swego dziadka i ojca.

28.07.2016

Nabór na kurs języka angielskiego – V edycja 2016/2017 rok

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza na kolejną edycję kursu języka angielskiego

27.07.2016

Nowy pomost w Gogolewie

Miło nam poinformować, że w Gogolewie oddany został do użytku nowy pomost rzeczny. Wiadomość ta z pewnością ucieszy wszystkich wodniaków oraz miłośników turystyki wodnej.