Aktualności

11.12.2017

XII Śremska Gala Wolontariatu

W Mikołajkowy wieczór, 6 grudnia br. odbyła się XII Gala Wolontariatu organizowana przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem.

Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim wolontariuszom za ich całoroczną, bezinteresowną, pełną poświęcenia i empatii, pracę na rzecz drugiego człowieka.

Podczas uroczystej gali, rozstrzygnięto konkurs  na Wolontariusza Roku, którym został  Filip Kozłowski z ZSE im. Cyryla Ratajskiego w Śremie. Nagrodę w kategorii Kreatywny Klub Wolontariatu, otrzymał natomiast Szkolny Klub Wolontariatu przy ZST im. Hipolita Cegielskiego w Śremie, a zaszczytny tytuł Przyjaciela Wolontariatu przyznano Pani Małgorzacie Ławniczak.

Za sprawą prezentacji przygotowanych przez śremską TV Relax, uczestnicy spotkania zapoznali się również sylwetkami wszystkich nominowanych oraz ich tegorocznymi dokonaniami. O oprawę artystyczną uroczystości  zadbali uczniowie ZST w Śremie.

Tymczasem Gmina Książ Wlkp. przygotowuje się do II Międzygminnego Forum Wolontariatu. Jego zorganizowanie planuje się na styczeń przyszłego roku. Podobnie, jak to miało miejsce w przypadku śremskiej Gali, styczniowe Forum Wolontariatu będzie m.in. okazją do złożenia podziękowań wszystkim Wolontariuszom z Gminy Książ Wlkp. i Dolsk.

O szczegółach spotkania poinformujemy Państwa na początku nowego roku. 

Autorem zdjęć z galerii jest Pani Katarzyna Baksalary- Redaktor Tygodnika Śremskiego.

Galeria