Aktualności

13.12.2017

ZAKUP SPRZĘTU DLA OSP MCHY

W ramach udzielonej pomocy finansowej przez Starostwo Powiatowe w Śremie w kwocie 11 000,00 zł (jedenaście tysięcy złotych) zostały zakupione 2 sztuki aparatów powietrznych Honeywell dla jednostki OSP w Mchach. Wartość zakupionych aparatów opiewa na kwotę 10 996,20 zł. Nowy sprzęt będzie służył druhom w akcjach ratowniczych w gdzie ich wykorzystanie będzie niezbędne w celu zapewnienia bezpieczeństwa strażaków.

12.12.2017

Znakowanie grobów uczestników
Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.
Apel do Rodzin Powstańców.

W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, samorząd Gminy Książ Wlkp.  pragnie uczcić pamięć Powstańców Ziemi Ksiąskiej spoczywających na cmentarzach w naszej gminie - poprzez oznakowanie Ich grobów emblematem „Powstaniec Wielkopolski”. Emblemat bezpłatnie zapewnia Urząd Miejski w Książu Wlkp. 

11.12.2017

Podsumowanie sezonu sportowego na Orliku

Zajęcia na obiekcie sportowym Moje Boisko ORLIK 2012 w Książu Wlkp. w roku 2017 tradycyjnie rozpoczęły się z początkiem marca. Zainteresowanie Orlikiem w tym sezonie było bardzo duże, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Oprócz regularnych zajęć i treningów, Animatorzy Sportu organizowali i nadzorowali wiele przedsięwzięć sportowych, których tematem przewodnim była piłka nożna.

11.12.2017

XII Śremska Gala Wolontariatu

W Mikołajkowy wieczór, 6 grudnia br. odbyła się XII Gala Wolontariatu organizowana przez Lokalne Centrum Wolontariatu przy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem.

11.12.2017

Podziękowanie
za włączenie się w świąteczną zbiórkę żywności

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. składa serdeczne podziękowania mieszańcom Gminy Książ Wlkp.  za włączenie się w świąteczną zbiórkę żywności, która miała miejsce w dniach od 1 do 3 grudnia br. oraz za bezinteresowną pracę wolontariuszy. Dzięki Państwa ofiarności zebrano łącznie 513 kg żywności, która jeszcze przed Świętami, trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy!

08.12.2017

W mikołajkowo- świątecznym klimacie…

W minioną niedzielę, 3 grudnia, na ksiąskim rynku poczuć można było magiczną atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. A wszystko to, za sprawą Mikołajek, które podobnie jak w latach ubiegłych, ściągnęły do Książa prawdziwe tłumy zarówno mieszkańców Gminy, jak i przyjezdnych gości.