Aktualności

27.06.2017

List Prezesa KRUS

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pan Adam Sekściński skierował list do rolników i ich dzieci, w którym przypomina o przestrzeganiu zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, zapewnieniu dzieciom opieki dorosłych podczas lata i nie angażowaniu ich do prac wymienionych w wykazie czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16. roku życia.

21.06.2017

Młode Talenty z Gminy Książ Wlkp. nagrodzone

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Śremie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, po raz kolejny doceniły młodych ludzi z powiatu śremskiego. Podczas XVIII już edycji „Promocji Młodych Talentów, która odbyła się w poniedziałek 19 czerwca w Restauracji Relax w Śremie, czwórka uczniów z Gminy Książ Wlkp. wyróżniających się swoją działalnością szkolną i pozaszkolną, znalazła się wśród zaproszonych i nagrodzonych przez Poradnię oraz TMZŚ, laureatów.

20.06.2017

Dzień Dziecka w Gminie Książ Wlkp.

Gry, zabawy, konkursy i animacje czekały na uczestników Dnia Dziecka, obchodzonego w tym roku w wielu miejscowościach naszej Gminy. Rodzinne świętowanie, połączone z atrakcjami w postaci przejażdżki wozem strażackim, autem terenowym, motorem żużlowym, czy kucykiem oraz tradycyjny, słodki poczęstunek, to tylko niektóre z propozycji, jakie czekały na najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.

19.06.2017

Nowe zasady wycinki drzew od 17 czerwca 2017 r.

17 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, wraz z nią zmieniły się przepisy dotyczące wycinki drzew.

13.06.2017

OSP Książ Wlkp. najlepszą jednostką powiatu śremskiego

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Ochotniczej Straży Pożarnej z Książa Wlkp. w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Regionalną Głos Wielkopolski, którego celem było wyłonienie najlepszej jednostki OSP w województwie wielkopolskim. Na łączną liczbę 1832 sekcji OSP w Wielkopolsce, strażacy ochotnicy z Książa Wlkp. zajęli 16 lokatę oraz uzyskali tytuł Najlepszej Jednostki OSP 2017 powiatu śremskiego!

09.06.2017

Spotkania konsultacyjne z Mieszkańcami
dotyczące II edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego – już za nami

Wprawdzie spotkania konsultacyjne z Mieszkańcami dotyczące II edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego, już się odbyły, to jednak - rozpoczęta 1 czerwca - kampania informacyjno- promocyjna, trwa nadal. Oznacza to zatem, iż możliwość pozyskania informacji czy zadawania pytań, zainteresowane osoby, będą miały przez cały okres konsultacji budżetu partycypacyjnego. Ze swej strony zapewniamy Państwa, iż pomoc z Urzędu służyć będzie wyjaśnianiu - nasuwających się w trakcie przygotowania dokumentacji - wątpliwości.