Aktualności

09.08.2018

Planowane wyłączenia prądu na terenie

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie ENEA Operator Sp. z o.o., planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Gminy Książ Wlkp.

08.08.2018

Jak przygotować się na upał? Poradnik.

Trwające od kilku tygodni wysokie temperatury powietrza nie tylko stanowią poważną uciążliwość, ale mogą również powodować różnego rodzaju przykre konsekwencje. Jak zatem bezpiecznie przetrwać upały  i możliwie najbardziej zminimalizować ich negatywne skutki dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt? GCZK w Książu Wlkp. przedstawia poniżej opracowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poradnik. Zawiera on kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy słupek rtęci pokazuje ponad 30 * C

07.08.2018

Dni Książa Wlkp. 2018

Teatr dla dzieci „Morskie opowieści”, taniec show, recital Beaty Noszczyńskiej oraz wiele innych atrakcji czekało na uczestników sobotnich obchodów Dni Książa Wlkp. Sporym zainteresowaniem zarówno mieszkańców naszej Gminy, jak i przyjezdnych gości cieszyły się także wieczorne atrakcje.

07.08.2018

Wakacje na półmetku

Połowa wakacji 2018 za nami! Słoneczna pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że tegoroczne półkolonie zorganizowane przez ksiąskie Centrum Kultury często odbywają się poza jego siedzibą. Na placu przy Centrum oraz na ulicach naszego miasteczka spotkać można całkiem sporą bo liczącą blisko 20 dzieci, grupę uczestników.

06.08.2018

Kolejne miejsca zabaw
dla najmłodszych mieszkańców Gminy

W ubiegłym miesiącu na terenie naszej Gminy powstały kolejne miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców Gminy. W ramach środków z Funduszu Sołeckiego w miejscowościach Sebastianowo i Kołacin pojawiły się nowe i zarazem pierwsze place zabaw, natomiast w Brzóstowni i Chwałkowie Kościelnym -doposażono już istniejące obiekty.

05.08.2018

Wakacyjne budowy i remonty dróg

Co roku dokładamy wszelkich starań, aby poprzez wykonywane inwestycje zapewnić rozwój naszej małej gminy i to, by mieszkańcom żyło się w niej lepiej i wygodniej. Nie inaczej jest i w roku bieżącym, w którym na zadania inwestycyjne zabezpieczono środki finansowe w wysokości blisko 5 500 000 zł, z czego na same tylko drogi i towarzyszącą im infrastrukturę – niemalże 3 200 000 zł.