Aktualności

29.11.2018

Zimowe utrzymanie dróg na terenie
Gminy Książ Wlkp. w sezonie 2018/2019

Urząd Miejski w Książu Wlkp. podaje - w załączeniu do wiadomości - informację nt. instytucji i firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg znajdujących się na terenie Gminy Książ Wlkp. w sezonie 2018/2019, wraz ich danymi kontaktowymi.

27.11.2018

Mchowska „Sztafeta dla Niepodległej”

Na kilka dni przed głównymi obchodami, Szkoła Podstawowa w Mchach na sportowo uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości organizując biegi pod nazwą „Sztafeta dla Niepodległej”, w których udział wzięli uczniowie wszystkich gminnych szkół podstawowych.

27.11.2018

II Sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym   (Dz. U. z 2018 r., poz. 994 ze zm.) zwołuję II Sesję Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbędzie się w dniu 28 listopada 2018 roku o godz. 17:00 w sali nr 7 Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp.

27.11.2018

„Kocham Cię, Szkoło! - czyli co wiemy o naszych patronach”

W jakże niecodzienny sposób - biorąc udział w zorganizowanym przez Szkołę w Konarzycach turnieju „Kocham Cię, Szkoło! - uczcili tegoroczne rocznice, a przy tym i patronów szkół, uczniowie i przyjaciele oświatowych jednostek. Do konkursu zgłosiło się 5 szkolnych teamów, z których każdy miał po jednym reprezentancie uczniów, nauczycieli, rodziców i osób publicznych. Przygotowane przez organizatorów zdania konkursowe, takie m.in. jak odgadnięcie tytułu i wykonawcy utworu muzycznego, ułożenie zdjęcia z rozsypanki, a następnie opisanie go, czy konkurencja prawda-fałsz, nie tylko sprawdzały wiedzę zespołów o szkolnych patronach, ale również dostarczały mnóstwo zabawy i powodów do uciechy zgromadzonej w Konarzycach publiczności.

27.11.2018

Ksiąskie przedszkolaki świętowały stulecie wolności

W jubileuszowe obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości włączyły się także ksiąskie przedszkolaki. W piątek, 9 listopada w miejscowym przedszkolu dzieci zaprezentowały artystyczny układ ruchowy do utworu F. Chopina „Wielki Polonez S-dur”, a następnie wystawiły poczet flagowy. Dokładnie o godzinie 11.11 z ust młodych wychowanków, ich nauczycieli i zaproszonego gościa - Burmistrza Książa Wlkp., Pana Teofila Marciniaka wybrzmiał hymn państwowy.

27.11.2018

Wieczór Poezji Patriotycznej
w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp.

9 listopada, w piątkowe późne popołudnie w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp. odbyło się 10. jubileuszowe spotkanie literackie pt. „Jest Polska!”. Z racji przypadających w tym roku wyjątkowych rocznic, było ono poświęcone stuleciu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na szkolnej scenie zatem, rozbrzmiały wiersze wybitych i najbardziej cenionych polskich poetów. Zgromadzeni licznie goście mieli okazję posłuchać także fragmentów przemówienia Jana Pawła II oraz obejrzeć przygotowaną na tę okoliczność, tematyczną prezentację multimedialną