Aktualności

29.08.2017

Książ Rock Zone Festiwal już za nami

W sobotę, 12 sierpnia w ksiąskim Amfiteatrze odbyła się III edycja festiwalu rockowego Książ Rock Zone. Podczas imprezy zagrali znani w całej Polsce przedstawiciele tego gatunku muzycznego m.in. zespoły „Nocny Kochanek”, „MONSTRUM”, „Molly Mallone” i „Exist”

29.08.2017

Pierwszy w sołectwie, pierwszy w gminie, pierwszy w powiecie...
Bieg kolorów w Chwałkowie Kościelnym

Ponad 300 zawodników stanęło na starcie Biegu kolorów, który odbył się w minioną sobotę, 26 sierpnia w Chwałkowie Kościelnym. Ta niezwykle barwa inicjatywa, zrealizowana została w ramach pierwszej edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego.

28.08.2017

Weryfikacja formularzy i zadań zgłoszonych w ramach ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok, zakończona

W piątek, 25 sierpnia zakończył się trwający od początku bieżącego miesiąca, etap weryfikacji formalnej i merytorycznej Formularzy i zadań zgłoszonych w drugiej edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego. Powołana zarządzeniem Nr 72/2017 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 16 maja 2017 r.

28.08.2017

Wsparcie dla dzieci i uczniów pochodzących z rodzin poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 18 sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła Rządowy program pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych w 2017 r.

28.08.2017

Oświadczenie o wystąpieniu nadzwyczajnych okoliczności lub siły wyższej.

Wielkopolski Oddział Regionalny ARiMR przypomina o możliwości składania oświadczenia o wystąpieniu nadzwyczajnych okoliczności lub siły wyższej, które mogły być spowodowane przez czynniki jak susze, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsuniecie się ziemi lub lawinę.

23.08.2017

Szacowanie szkód oraz bieżące informacje związane z usuwaniem zniszczeń spowodowanych przez ubiegłotygodniową nawałnicę

Spośród wielu szkód, jakie spowodowane zostały przez ubiegłotygodniową nawałnicę, najbardziej dotkliwe okazały się oczywiście te, które dotyczyły zniszczeń budynków mieszkalnych. Do tej pory (na dzień 18 sierpnia) w Gminie Książ Wlkp. zgłoszonych zostało jako uszkodzonych w wyniku piątkowej burzy i gradobicia, blisko 61 domów i lokali mieszkalnych.