Aktualności

14.03.2018

KsiĄżniczki zagościły w Izbie Regionalnej

Kierują jednostkami organizacyjnymi, uczą w szkołach, pełnią funkcje społeczne, prowadzą własne przedsiębiorstwa i łamiąc stereotypy, zajmują miejsca w typowo męskich batalionach. Kobiety - bo o nich mowa- stanowią prawie 50% populacji mieszkańców Gminy Książ Wlkp.

12.03.2018

Apel do Rolników

Na prośbę Wielkopolskiej Izby Rolniczej przekazujemy Apel do Rolników w sprawie konieczności przeprowadzenia oceny stanu przezimowania upraw

09.03.2018

Forum Sołtysów Powiatu Śremskiego

W minioną środę, 7 marca w  Restauracji „Gajówka” w Zbrudzewie odbyło się Forum Sołtysów Powiatu Śremskiego. Zorganizowana pod patronatem Starosty Śremskiego uroczystość, podobnie jak w latach ubiegłych, stanowiła okazję do uczczenia Krajowego Dnia Sołtysa, przypadającego na dzień 11 marca.

08.03.2018

Stypendia sportowe po raz trzeci

Dwie wyjątkowe Mieszkanki Gminy Książ Wlkp., dwie wspaniałe Zawodniczki, a przy tym piękne, młode Kobiety: Natalia Leśniak oraz Zuzanna Malusiak, odebrały w miniony wtorek, 6 marca stypendia Burmistrza Książa Wlkp. przyznawane za osiągnięcie znaczących wyników sportowych. Warto dodać, że obie Panie otrzymały je już po raz trzeci!

06.03.2018

Żołnierze Wyklęci – pamiętamy!

1-go marca po raz ósmy obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” czyli bohaterów, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej władzy komunistycznej. Do uczczenia pamięci Bohaterów Niezłomnych przyłączyli się także uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach. 

02.03.2018

Sezon sportowy 2018 – czas start!

Upowszechnianie aktywności fizycznej oraz popularyzacja sportu, to bardzo istotne i skuteczne elementy procesu edukacji i wychowania młodego pokolenia, dlatego miło nam poinformować, iż w Gminie Książ Wlkp., chciał pogoda za oknem mroźna, oficjalnie rozpoczął się sezon sportowy 2018.