Aktualności

03.12.2018

Prezydium Rady Miejskiej oraz stałe Komisje wybrane

Kontynuując w poniedziałek, 26 listopada obrady przerwanej I sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp., udało się je zwieńczyć wyborem całego Prezydium Rady. Najpierw Rajcy ze swego grona wybrali Przewodniczącego, którym został Radny, Sławomir Przybylski, by następnie dokonać wyboru 2 Wiceprzewodniczących. Funkcję tę powierzono Radnej - Annie Szymanowskiej i Radnemu - Krzysztofowi Sójce.

03.12.2018

Jednostki OSP bogatsze w sprzęt ratujący zdrowie i życie ludzkie

W ostatni poniedziałek listopada, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wlkp., odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom OSP z terenu naszej Gminy, sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie. Łączna wartość przekazanych urządzeń wyniosła 103 068,00 zł!

03.12.2018

Akcja Zima 2018/2019

W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym 2018/2019, Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Śremie, zwraca się z apelem do mieszkańców naszej Gminy o przekazywanie Policji oraz pracownikom Ośrodka, wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich. Nie bądźmy nieczuli również na osoby nietrzeźwe, które przebywają na mrozie.

03.12.2018

Zapraszamy do udziału w projekcie pt. Akademia aktywności zawodowej

Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno- Edukacyjnych wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Poznaniu zaprasza do udziału w projekcie pt. Akademia aktywności zawodowej. Jest to inicjatywa skierowana do osób niepracujących powyżej 30 roku życia i ma na celu zwiększenie szans na zatrudnienie poprzez rozwój zawodowy.

03.12.2018

Kolejne przejścia dla pieszych oświetlone

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na przełomie października i listopada, w Książu Wlkp. pojawiły się kolejne oprawy LED-owe. Tym razem lampami doświetlono przejście dla pieszych przy pasach znajdujących się w pobliżu miejscowej szkoły, przy ul. Stacha Wichury. Dzięki zastosowanemu punktowemu oświetleniu, piesi korzystający z tych pasów, są zdecydowanie bardziej widoczni, co z kolei przekłada się na poprawę ich stanu bezpieczeństwa.

29.11.2018

Biała sobota w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dzień otwarty pod hasłem Biała sobota. Odbędzie się ona już 1 grudnia, w godzinach od 9.00 do 13.00 w śremskim Zakładzie Usług Społecznych.