Aktualności

10.12.2015

Wyróżnienie dla Natalii

W środę, 9 grudnia w tutejszym Urzędzie miało miejsce uroczyste uhonorowanie sukcesów mieszkanki naszej gminy, członkini Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Fudokan oraz Kadry Wielkopolski Karate WZK - Natalii Leśniak z Kiełczyna. Natalia trenuje karate od 4 lat.

10.12.2015

Nabór wniosków o przyznanie osobom bezrobotnym środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach projektu WRPO

Powiatowy Urząd Pracy w Śremie ogłasza nabór wniosków o przyznanie osobom bezrobotnym środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pn. „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie śremskim (I)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa 6 Rynek pracy, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy – projekty pozakonkursowe realizowane przez PSZ, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

08.12.2015

Mikołaj, Mikołajki, Mikołajkowo

W sobotnie popołudnie na ksiąskim Rynku poczuć można było magiczną atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. A wszystko to za sprawą Mikołajek, które podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, ściągnęły do Książa prawdziwe tłumy mieszkańców i gości z zewnątrz.

04.12.2015

X Jubileuszowa Gala Wolontariatu

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wszystkich szlachetnych ludzi zaangażowanych w działalność na rzecz drugiego człowieka.

03.12.2015

Podziękowania dla sołtysów

Podczas ostatniej, XIV sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Burmistrz, Pan Teofil Marciniak wraz z Przewodniczącym Rady, Panem Sławomirem Przybylskim przekazali ustępującym sołtysom, kadencji 2011-2015 listy gratulacyjne, kwiaty i drobne upominki.

26.11.2015

Zakończono przebudowę drogi w Gogolewie

W listopadzie br. zakończono przebudowę drogi w Gogolewie. Jest to kolejny odcinek drogi zrealizowany w ramach zadania „Budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Książ Wlkp.”