Aktualności

09.08.2016

Dni Książa Wlkp. 2016 za nami…

Miniony weekend w naszym miasteczku. upłynął w atmosferze radości i zabawy. A wszystko to za sprawą – przypadających w tym roku na początku sierpnia - Dni Książa Wlkp., które cieszyły się sporym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i przyjezdnych gości.

04.08.2016

Sołeckie strategie w opracowaniu – relacja z warsztatów

Ostatni weekend lipca mieszkańcom czterech sołectw naszej Gminy upłynął niezwykle pracowicie i twórczo. Otóż kilkuosobowe grupy reprezentantów Chrząstowa, Mchów, Sroczewa i Włościejewic, pod okiem sympatycznych i wykwalifikowanych pań moderatorek z Wielkopolskiej Odnowy Wsi, do wieczora w piątek i do popołudnia dnia następnego, ciężko pracowały nad przygotowaniem koncepcji strategii rozwoju dla swoich miejscowości.

03.08.2016

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń zadań do ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok

29 lipca był ostatnim dniem, w którym można było składać Formularze zgłoszenia zadania do Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok. Mieszkańcy decydowali się na ten krok do ostatniej chwili, gdyż to właśnie w piątek zarejestrowano najwięcej Formularzy. W sumie do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. wpłynęło 14 wniosków, z czego, aż 8 w ostatnim dniu!

02.08.2016

Strona internetowa Kompleksu Wypoczynkowego w Jarosławkach

Kompleks Wypoczynkowy w Jarosławkach ma swoją stronę internetową!

Pod adresem http://jaroslawki.ck-ksiazwlkp.pl/ mogą Państwo znaleźć m. in. aktualną bazę noclegową i gastronomiczną ośrodka, ofertę wypożyczania sprzętu sportowego i wodnego, a także obszerną galerię zdjęć, przedstawiającą bieżące wydarzenia kulturalno- sportowo- rekreacyjne, jakie miały lub mają miejsce, w Jarosławkach.

29.07.2016

Wakacje na półmetku…

Pierwszy miesiąc wakacji w Gminie Książ Wlkp. upłynął pod hasłem Akcji Lato 2016, której inicjatorem jest ksiąskie Centrum Kultury. W ramach projektu zorganizowano m. in. dwa seanse kina plenerowego na Rynku w Książu Wlkp. oraz na plaży w Jarosławkach. Ponadto, w ośmiu wioskach naszej Gminy, raz w tygodniu prowadzone są 1,5 godzinne zajęcia tematyczne dla dzieci.

29.07.2016

Gość z Holandii z wizytą w Urzędzie

Wnuk, rozstrzelanego jesienią 1939 r. na Rynku w Książu – Józefa Szczepańskiego, Janusz Jerzy Szczepański, od ponad 20 lat również obywatel Holandii, po kilkunastu latach nieobecności, odwiedził w zeszłym tygodniu, rodzinne miasto swego dziadka i ojca.