Aktualności

20.06.2018

Ważny dzień dla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp.

Miniona niedziela była niezwykle ważna dla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp. Obok intronizacji Króla Kurkowego AD. 2018 ksiąskie Bractwo obchodziło jubileusz 200-lecia założenia organizacji.

19.06.2018

Letnie dyżury dla przedszkolaków

W związku ze zbliżającymi się wakacjami informujemy, iż trwają zapisy dzieci na letnie dyżury w Przedszkolu w Książu Wlkp. oraz w oddziałach przedszkolnych przy gminnych szkołach podstawowych.

19.06.2018

Bezpieczny senior
czyli jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami

Kolejne spotkanie z cyklu Bezpieczny senior odbyło się w miniony czwartek, 14 czerwca w sali Centrum Kultury. Z zaproszenia organizatora - ksiąskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - skorzystało blisko 50 mieszkańców naszej Gminy, którzy mieli okazję posłuchać o różnego rodzaju problemach i  zagrożeniach, dotykających w szczególności (choć nie tylko) tę grupę społeczną. W roli prelegentów wystąpili policjanci oraz przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) oraz Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego (GCZK).

18.06.2018

Wakacje z CK

Wraz ze zbliżającym się zakończaniem roku szkolnego, nadchodzi okres upragnionych wakacji. Jak co roku, Centrum Kultury Książ Wlkp. przygotowało na ten czas specjalną, letnią ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży. Warsztaty obejmują m.in. tematyczne zajęcia stacjonarne, spotkania plenerowe oraz ciekawe propozycje wycieczek.

14.06.2018

Komunikat
Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Poznaniu

Na prośbę Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Poznaniu przekazujemy informację o możliwości pełnienia terytorialnej służby wojskowej.

14.06.2018

Przedszkolandia 2018 – patriotycznie i biało-czerwono

Z uwagi na jubileuszowy wymiar wielu przypadających w tym roku historycznych wydarzeń, w tym 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, organizatorzy Przedszkolandii - ksiąskie Centrum Kultury i Przedszkole w Książu Wlkp. zadbali o to, by tegoroczny Przegląd Piosenki Dziecięcej, miał nieco inny niż dotychczas - patriotyczny - charakter.