Aktualności

29.08.2017

Książ Rock Zone Festiwal już za nami

W sobotę, 12 sierpnia w ksiąskim Amfiteatrze odbyła się III edycja festiwalu rockowego Książ Rock Zone. Podczas imprezy zagrali znani w całej Polsce przedstawiciele tego gatunku muzycznego m.in. zespoły „Nocny Kochanek”, „MONSTRUM”, „Molly Mallone” i „Exist”

29.08.2017

Pierwszy w sołectwie, pierwszy w gminie, pierwszy w powiecie...
Bieg kolorów w Chwałkowie Kościelnym

Ponad 300 zawodników stanęło na starcie Biegu kolorów, który odbył się w minioną sobotę, 26 sierpnia w Chwałkowie Kościelnym. Ta niezwykle barwa inicjatywa, zrealizowana została w ramach pierwszej edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego.

28.08.2017

Weryfikacja formularzy i zadań zgłoszonych w ramach ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok, zakończona

W piątek, 25 sierpnia zakończył się trwający od początku bieżącego miesiąca, etap weryfikacji formalnej i merytorycznej Formularzy i zadań zgłoszonych w drugiej edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego. Powołana zarządzeniem Nr 72/2017 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 16 maja 2017 r.

28.08.2017

Dyżur pracowników ARiMR w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.

Na prośbę Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Śremie przekazujemy informację dot. dwutygodniowego dyżuru, jaki pełnią pracownicy Biura, w sprawie przyjmowania zgłoszeń zwierzęcych od posiadaczy zwierząt w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.

28.08.2017

Wsparcie dla dzieci i uczniów pochodzących z rodzin poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 18 sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła Rządowy program pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych w 2017 r.

28.08.2017

Oświadczenie o wystąpieniu nadzwyczajnych okoliczności lub siły wyższej.

Wielkopolski Oddział Regionalny ARiMR przypomina o możliwości składania oświadczenia o wystąpieniu nadzwyczajnych okoliczności lub siły wyższej, które mogły być spowodowane przez czynniki jak susze, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsuniecie się ziemi lub lawinę.