Aktualności

17.09.2019

Mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. z wizytą w La Guerche de Bratagne – relacja z tegorocznej wymiany polsko-francuskiej

53-osobowa społeczność Gminy Książ Wlkp. w okresie od 9 do 17 lipca gościła w malowniczym regionie Francji, La Guerche de Bratagne. Podczas 9-dniowej wizyty mieli okazję podziwiać walory turystyczno- krajobrazowe i kulturalne kraju nad Loarą, ale również uczestniczyć w ceremonii odnowienia partnerstwa pomiędzy Gminą La Guerche de Bretagne a Gminą Książ Wlkp., podpisanego we Francji 20 lat temu.

16.09.2019

Pamięci Maksymiliana Cygalskiego – zaproszenie na uroczystość poświęconą lokalnemu Bohaterowi

Dla uczczenia pamięci Maksymiliana Cygalskiego - obrońcy Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk w 1939 r. we wtorek, 17 września, odbędzie się - zorganizowany z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Śremu - XXII Rajd Rowerowy Szlakiem Maksymiliana Cygalskiego. Uczestnicy rajdu wyruszą o godz. 10.00 spod pomnika Powstańców Wielkopolskich przy ZSP
w Śremie, aby następnie, po przybyciu do Jego rodzinnej miejscowości - Zawór - o godz. 11.30, wziąć udział w uroczystościach upamiętniających Bohatera. Tego dnia zostanie odsłonięty krzyż powstańczy, umieszczony został na kamieniu poświęconym pocztowcowi. Maksymilian Cygalski brał czynny udział w Powstaniu Wielkopolskim oraz w Powstaniach Śląskich.

16.09.2019

Warsztaty rozwojowe „Profesjonalna obsługa klienta” z cyklu „Niezbędnik ambitnego przedsiębiorcy”

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza na warsztaty rozwojowe nt. profesjonalnej obsługi klienta z cyklu „Niezbędnik ambitnego przedsiębiorcy”, które odbędą się 17 września 2019 r., godz. 10:00 – 14:00  w siedzibie Unii, ul. Okulickiego 3, Śrem.

16.09.2019

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców - Zmiany w podatkach 2019/2020

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości wraz z  Urzędem Skarbowym w Śremie  zapraszają przedsiębiorców i pracowników działów finansowo – księgowych do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat zmian w podatkach 2019/2020. Spotkanie odbędzie się 19 września 2019 r., o godz.: 16:00 w sali multimedialnej Biblioteki Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie, ul. Grunwaldzka 10.

16.09.2019

„Warsztaty artystyczne – Gogolewskie dzierganie” – kolejne KGW z finansowym wsparciem

Tej jesieni, Koło Gospodyń Wiejskich wsi Gogolewo-Świączyń realizować będzie projekt pn. „Warsztaty artystyczne – Gogolewskie dzierganie”. Środki na jego realizacje KGW pozyskało w ramach programu „Działaj lokalnie”, który realizuje Stowarzyszenie Lider Zielonej Wielkopolski.

16.09.2019

Pszczelarska ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Plaster miodu” w Kołacinie

Gmina Książ Wlkp. w ramach ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Poznaniu konkursu na działania z zakresu edukacji ekologicznej, otrzymała w ubiegłym roku dotację na realizację zadania pn. Pszczelarska ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Plaster miodu” w Kołacinie. Wartość przyznanego wsparcia wyniosła 18.702,00 zł, co stanowiło blisko 85% kosztów kwalifikowalnych całego zadania.