Aktualności

14.06.2018

Komunikat
Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Poznaniu

Na prośbę Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Poznaniu przekazujemy informację o możliwości pełnienia terytorialnej służby wojskowej.

14.06.2018

Przedszkolandia 2018 – patriotycznie i biało-czerwono

Z uwagi na jubileuszowy wymiar wielu przypadających w tym roku historycznych wydarzeń, w tym 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, organizatorzy Przedszkolandii - ksiąskie Centrum Kultury i Przedszkole w Książu Wlkp. zadbali o to, by tegoroczny Przegląd Piosenki Dziecięcej, miał nieco inny niż dotychczas - patriotyczny - charakter.

13.06.2018

Gogolewo i Włościejewki z marszałkowskim dofinansowaniem!

Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, iż na liście 128 projektów, które otrzymają dofinansowanie z budżetu samorządu Województwa Wielkopolskiego, w ramach VIII edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś, znalazły się dwa zadania z Gminy Książ Wlkp. Szczęśliwymi sołectwami, do których zostanie skierowane wsparcie, okazały się Gogolewo i Włościejewki.

13.06.2018

Otwarta Strefa Aktywności (OSA) jeszcze w tym roku w Zaborowie!

Niezmiernie miło nam poinformować, że w pierwszej edycji ministerialnego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności - na 792 wybrane do dofinasowania projekty, jeden z nich zostanie zrealizowany w Zaborowie!

12.06.2018

Samochodowa wyprawa z rocznicami w tle

Połączone siły organizacyjne Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp., ksiąskiego Centrum Kultury oraz Autodrom 4x4, zaowocowały niezwykle udaną imprezą, jakim był sobotni rajd nawigacyjny. Ta samochodowa wyprawa i to w takim jak ostatnio wydaniu, to pierwsza tego typu inicjatywa w naszej Gminie.

12.06.2018

Strażacy ochotnicy rywalizowali na Stadionie Miejskim

Blisko 200 druhen i druhów ochotników, reprezentujących wszystkie gminne jednostki OSP i to w różnych kategoriach, stanęło do rywalizacji podczas zorganizowanych w ubiegłą niedzielę, Gminnych Zawodów Sportowo- Pożarniczych.