Aktualności

27.11.2018

Mchowska „Sztafeta dla Niepodległej”

Na kilka dni przed głównymi obchodami, Szkoła Podstawowa w Mchach na sportowo uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości organizując biegi pod nazwą „Sztafeta dla Niepodległej”, w których udział wzięli uczniowie wszystkich gminnych szkół podstawowych.

27.11.2018

II Sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym   (Dz. U. z 2018 r., poz. 994 ze zm.) zwołuję II Sesję Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbędzie się w dniu 28 listopada 2018 roku o godz. 17:00 w sali nr 7 Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp.

27.11.2018

„Kocham Cię, Szkoło! - czyli co wiemy o naszych patronach”

W jakże niecodzienny sposób - biorąc udział w zorganizowanym przez Szkołę w Konarzycach turnieju „Kocham Cię, Szkoło! - uczcili tegoroczne rocznice, a przy tym i patronów szkół, uczniowie i przyjaciele oświatowych jednostek. Do konkursu zgłosiło się 5 szkolnych teamów, z których każdy miał po jednym reprezentancie uczniów, nauczycieli, rodziców i osób publicznych. Przygotowane przez organizatorów zdania konkursowe, takie m.in. jak odgadnięcie tytułu i wykonawcy utworu muzycznego, ułożenie zdjęcia z rozsypanki, a następnie opisanie go, czy konkurencja prawda-fałsz, nie tylko sprawdzały wiedzę zespołów o szkolnych patronach, ale również dostarczały mnóstwo zabawy i powodów do uciechy zgromadzonej w Konarzycach publiczności.

27.11.2018

Ksiąskie przedszkolaki świętowały stulecie wolności

W jubileuszowe obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości włączyły się także ksiąskie przedszkolaki. W piątek, 9 listopada w miejscowym przedszkolu dzieci zaprezentowały artystyczny układ ruchowy do utworu F. Chopina „Wielki Polonez S-dur”, a następnie wystawiły poczet flagowy. Dokładnie o godzinie 11.11 z ust młodych wychowanków, ich nauczycieli i zaproszonego gościa - Burmistrza Książa Wlkp., Pana Teofila Marciniaka wybrzmiał hymn państwowy.

27.11.2018

Wieczór Poezji Patriotycznej
w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp.

9 listopada, w piątkowe późne popołudnie w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp. odbyło się 10. jubileuszowe spotkanie literackie pt. „Jest Polska!”. Z racji przypadających w tym roku wyjątkowych rocznic, było ono poświęcone stuleciu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na szkolnej scenie zatem, rozbrzmiały wiersze wybitych i najbardziej cenionych polskich poetów. Zgromadzeni licznie goście mieli okazję posłuchać także fragmentów przemówienia Jana Pawła II oraz obejrzeć przygotowaną na tę okoliczność, tematyczną prezentację multimedialną

26.11.2018

(WIELKO)POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

Już w najbliższą niedzielę połączenie teatru z elementami musicalu w ciekawy sposób przypomni trudny czas w historii Polski, a także jej drogę do odzyskania wolności. Serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl pt. „(WIELKO) POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 grudnia o godz. 1700 w Restauracji Słoneczny Dwór w Radoszkowie Drugim.