Aktualności

03.07.2017

Dyrektor Przedszkola w Książu Wlkp. wybrany

W piątek, 30 czerwca w ksiąskim magistracie miała miejsce ceremonia wręczenia nominacji na stanowisko Dyrektora Przedszkola w Książu Wlkp.

03.07.2017

Informacja dla podatników Gminy Książ Wlkp.

W związku z planowaną kontrolą podatkową w zakresie podatku od nieruchomości w 2017 roku Burmistrz Gminy Książ Wlkp. zwraca się z prośbą do podatników o zweryfikowanie powierzchni użytkowej budynków lub ich części

29.06.2017

Lato z ksiąskim Centrum Kultury

Centrum Kultury Książ Wlkp. przygotowało letni kalendarz wydarzeń skierowany dla dzieci i młodzieży. Zajęcia i warsztaty tematyczne odbywać się będą nie tylko w Książu Wlkp., ale również w wybranych miejscowościach na terenie gminy. Ponadto szereg atrakcji, czeka również na dorosłych mieszkańców.

27.06.2017

List Prezesa KRUS

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pan Adam Sekściński skierował list do rolników i ich dzieci, w którym przypomina o przestrzeganiu zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, zapewnieniu dzieciom opieki dorosłych podczas lata i nie angażowaniu ich do prac wymienionych w wykazie czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16. roku życia.

21.06.2017

Młode Talenty z Gminy Książ Wlkp. nagrodzone

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Śremie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, po raz kolejny doceniły młodych ludzi z powiatu śremskiego. Podczas XVIII już edycji „Promocji Młodych Talentów, która odbyła się w poniedziałek 19 czerwca w Restauracji Relax w Śremie, czwórka uczniów z Gminy Książ Wlkp. wyróżniających się swoją działalnością szkolną i pozaszkolną, znalazła się wśród zaproszonych i nagrodzonych przez Poradnię oraz TMZŚ, laureatów.

20.06.2017

Dzień Dziecka w Gminie Książ Wlkp.

Gry, zabawy, konkursy i animacje czekały na uczestników Dnia Dziecka, obchodzonego w tym roku w wielu miejscowościach naszej Gminy. Rodzinne świętowanie, połączone z atrakcjami w postaci przejażdżki wozem strażackim, autem terenowym, motorem żużlowym, czy kucykiem oraz tradycyjny, słodki poczęstunek, to tylko niektóre z propozycji, jakie czekały na najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.