Aktualności

17.05.2018

Młode piłkarki z Książa Wlkp. w Finale Pucharu Tymbarku!

Niezwykłym, sportowym wydarzeniem ostatniego czasu był udział uczennic IV klasy Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp., w finałach ogólnopolskiej XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”. Zorganizowany na przełomie kwietnia i maja finał, zgromadził na Stadionie Narodowym w Warszawie ponad 60 najlepszych drużyn w kategorii wiekowej do lat 10 i 12 z całej Polski. Ksiąskie 10-latki po raz pierwszy reprezentowały w nim nie tylko naszą Gminę, ale i cały Powiat Śremski!

Dziewczynki, które na co dzień trenują pod okiem Pana Waldemara Józiaka - nauczyciela wychowania fizycznego i animatora zajęć sportowych na ksiąskim Orliku, zagrały w następującym składzie: Gabriela Arndt, Jagoda Jankowiak, Karolina Karalus, Olga Makalska, Antonina Tomczyk, Zofia Wajnert, Maria Wajnert, Kinga Wojciechowska. Wprawdzie w meczach grupowych zajęły 3 miejsce i niestety nie zakwalifikowały się do ćwierćfinału, to mimo tego już sam wyjazd do stolicy był dla ksiąskiej reprezentacji wspaniałym sukcesem i jednocześnie rewelacyjnym podsumowaniem całego sezonu. Z pewnością też dla młodych piłkarek udział w finale stanowił niezwykłą przygodę. Turniej zorganizowano bowiem na bardzo wysokim poziomie, a jego organizatorzy zatroszczyli się o to, by młodzi zawodnicy mogli poczuć się jak na prawdziwym zgrupowaniu reprezentacji. Dla piłkarzy zorganizowano spotkania z wieloma trenerami reprezentacji Polski, a niezapomnianym akcentem finału była z pewnością wspólna fotografia z aktualnym selekcjonerem kadry narodowej, Adamem Nawałką. Ponadto udział w tak wielkim wydarzeniu dostarczył drużynie wszystkiego tego, co najważniejsze w futbolu: pięknych zagrań i bramek, dużej dawki sportowych emocji, ale i postawy fair play oraz pasji w najlepszym wydaniu.

Ostatecznie - w klasyfikacji generalnej - młode książanki uplasowały się na 15 pozycji! Zajęcie tak wysokiej lokaty i to w ogólnopolskim turnieju, to – podkreślić należy to raz jeszcze - ogromny sukces, który zapewne zmotywuje dziewczynki do dalszych, intensywnych treningów, by mogły ponownie spróbować powalczyć o medale na PGE Narodowym. Drużynie, jak i jej trenerowi, bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dążeniu do spełnienia kolejnych, piłkarskich marzeń!

Galeria