Aktualności

02.08.2018

Stypendia Burmistrza Książa Wlkp. rozdane

W poniedziałek, 30 lipca w siedzibie Centrum Kultury Książ Wlkp. odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza Książa Wlkp. dla uzdolnionych uczniów. Burmistrz, Pan Teofil Marciniak pogratulował nagrodzonym stypendystom oraz ich rodzicom.

02.08.2018

70 lat Szkoły w Chrząstowie

W minioną sobotę, 28 lipca Szkoła w Chrząstowie obchodziła 70 lecie swego istnienia. Wśród zaproszonych na uroczystości jubileuszowe gości, znaleźli się m.in. Wicestarosta Śremski, Pan Janusz Przywara, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Pan Sławomir Przybylski. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Powiatu w Śremie, Rady Miejskiej w Książu Wlkp. oraz wielu innych gości związanych z chrząstowska placówką.

30.07.2018

Ogłoszenie w sprawie ograniczenia poboru wody na terenie Gminy Książ Wlkp.

W związku z panującymi wysokimi temperaturami oraz znacznie zwiększonym poborem wody z ujęć, Zakład Usług Komunalnych w Książu Wlkp. zwraca się do mieszkańców Gminy Książ Wlkp. o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody do czasu poprawy sytuacji pogodowej.

30.07.2018

Konkurs Fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w 4. edycji Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Podobnie jak w latach poprzednich, konkurs adresowany jest do miłośników fotografii i aktywnego wypoczynku. Aby wziąć w nim udział wystarczy zgłosić swoją pracę (zestaw 3 zdjęć) do jednej z trzech kategorii: Zabytkowe obiekty, Atrakcje przyrodnicze, Wydarzenia.

27.07.2018

Komunikat dotyczący szkód w rolnictwie spowodowanych przez suszę

Na podstawie informacji z Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z dnia 24 lipca br. ( IR-VIII.7154.48.2018.2) w świetle obowiązujących przepisów o pomoc w związku z wystąpieniem szkód w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą ubiegać się producenci rolni niezależnie od poziomu łącznej wysokości szkód w gospodarstwie.

26.07.2018

Książ Rock Zone po raz czwarty…

Erinaceus, Gustave, Hetman, Materia, Moyra, Thermit, The Shvagiers oraz zespól Kat i Roman Kostrzewski gościli na ksiąskiej estradzie, w minioną sobotę, 21 lipca. A wszystko to za sprawą czwartej edycji festiwalu Książ Rock Zone, która po raz kolejny zgromadziła szeroką rzeszę fanów metalowego grania.