Aktualności

14.08.2017

Nawałnica w Gminie Książ Wlkp. - skutki

Nawałnica, która przeszła przez teren Gminy Książ Wielkopolski, w piątek 11 sierpnia br. w godzinach wieczornych, dokonała ogromu zniszczeń. Największe stary odnotowano w miejscowościach Kołacin, Chwałkowo Kościelne, Mchy, Radoszkowo oraz Sebastianowo.

07.08.2017

Nowy Plan Miasta i Gminy Książ Wlkp.

Szanowni Mieszkańcy,

miło nam Państwa poinformować, iż tutejszy Urząd wydał Mini - informator promocyjny Gminy Książ Wlkp. Powstał on dzięki hojnemu wsparciu przedsiębiorców prowadzących swoją działalność na terenie naszej małej Ojczyzny, za co Im w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

07.08.2017

Informator Gminy Książ Wlkp. - 5. numer już dostępny!

Urząd Miejski w Książu Wlkp. uprzejmie informuje, iż ukazał się kolejny numer bezpłatnego Informatora Gminy Książ Wlkp., który w ostatnich dniach został dostarczony do Państwa domostw.

04.08.2017

Komunikat dotyczący odbioru zaświadczeń o zameldowaniu po zmianie nazw ulic.

W związku z dużym zainteresowaniem otrzymania zaświadczenia o zameldowaniu z nowym/aktualnym adresem wynikającym ze zmiany nazw 3 ulic w Książu Wlkp., uprzejmie informujemy mieszkańców ulicy: Ignacego Krasickiego (poprzednio Janka Krasickiego), ks. abp. Antoniego Baraniaka (poprzednio 23 Stycznia) i Zacisznej (dawniej 22 Lipca), że w Referacie Obywatelsko – Organizacyjnym tutejszego Urzędu, można odbierać gotowe zaświadczenia. Odbioru dokumentu może dokonać pełnoletni członek rodziny dla wszystkich domowników, zamieszkujących z nim we wspólnym gospodarstwie domowym.

04.08.2017

Przyjmowanie zgłoszeń zadań do ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok, zakończone

Zgodnie z harmonogramem konsultacji ksiąskiego budżetu partycypacyjnego, dzień 31 lipca był ostatnim, w którym można było składać Formularze zgłoszenia zadania do Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2018 rok. W tegorocznej edycji, do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp., wpłynęło 9 wniosków.

03.08.2017

Goście z Francji odwiedzą naszą Gminę

Miło nam poinformować, iż w dniach od 13 do 20 sierpnia na terenie naszej Gminy gościć będziemy mieszkańców partnerskiego samorządu La Guerche-de-Bretagne. To już kolejne – w ramach ponad 20-letniej współpracy między naszymi gminami – tego typu spotkanie.