Aktualności

27.11.2018

Ksiąskie przedszkolaki świętowały stulecie wolności

W jubileuszowe obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości włączyły się także ksiąskie przedszkolaki. W piątek, 9 listopada w miejscowym przedszkolu dzieci zaprezentowały artystyczny układ ruchowy do utworu F. Chopina „Wielki Polonez S-dur”, a następnie wystawiły poczet flagowy. Dokładnie o godzinie 11.11 z ust młodych wychowanków, ich nauczycieli i zaproszonego gościa - Burmistrza Książa Wlkp., Pana Teofila Marciniaka wybrzmiał hymn państwowy.

27.11.2018

Wieczór Poezji Patriotycznej
w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp.

9 listopada, w piątkowe późne popołudnie w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp. odbyło się 10. jubileuszowe spotkanie literackie pt. „Jest Polska!”. Z racji przypadających w tym roku wyjątkowych rocznic, było ono poświęcone stuleciu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na szkolnej scenie zatem, rozbrzmiały wiersze wybitych i najbardziej cenionych polskich poetów. Zgromadzeni licznie goście mieli okazję posłuchać także fragmentów przemówienia Jana Pawła II oraz obejrzeć przygotowaną na tę okoliczność, tematyczną prezentację multimedialną

26.11.2018

(WIELKO)POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

Już w najbliższą niedzielę połączenie teatru z elementami musicalu w ciekawy sposób przypomni trudny czas w historii Polski, a także jej drogę do odzyskania wolności. Serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl pt. „(WIELKO) POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 grudnia o godz. 1700 w Restauracji Słoneczny Dwór w Radoszkowie Drugim.

26.11.2018

Z perspektywy dziesięciu lat...

Dziesięć lat (!) trwał projekt pod hasłem "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 Pamiętamy!", w którym Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym brała czynny udział jako jedyna w Gminie Książ Wlkp. i jedna z dwóch w Powiecie Śremskim.

24.11.2018

I Sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Książu Wlkp.

Zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koninie II, na dzień 22 listopada 2018 r., godz. 13.00 zwołana została I Sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp., kadencji 2018-2023. Obrady prowadziła najstarsza wiekiem Radna, Pani Antonina Jankowiak. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i otwarciu sesji, Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Książu Wlkp., Pani Ewa Kujawska wraz z Zastępcą Komisji, Panią Zdzisławą Wilak, wręczyły wszystkim Radnym zaświadczenia o wyborze, po czym nowo wybrani Rajcy złożyli ślubowanie. Następnie wręczone zostało zaświadczenie o wyborze Burmistrza Książa Wlkp., którym - w wyniku tegorocznych wyborów samorządowych - został Pan Teofil Stanisław Marciniak. Nowo wybrany Burmistrz również złożył ślubowanie.

24.11.2018

I PATRIOTYCZNE SPOTKANIE CHÓRALNE Z PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ

Już w najbliższą niedzielę, 25 listopada br. o godz. 14.00 zapraszamy Państwa na I PATRIOTYCZNE SPOTKANIE CHÓRALNE „Z PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ”.