Aktualności

03.10.2018

Ponad 100 tys. zł na zakup wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Książ Wlkp.

Poprzez skuteczne aplikowanie o środki z Funduszu Sprawiedliwości, wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Książ Wlkp., doposażone zostaną w nowym sprzęt. Przyznana kwota dotacji to ponad 100 tys. zł!

02.10.2018

Komunikat w sprawie naboru wniosków o pomoc klęskową spowodowanych tegoroczną suszą

Do 31 października 2018 r. rolnicy mogą składać wnioski o wsparcie finansowe, w których gospodarstwach szkody spowodowane przez suszę wynosiły co najmniej 30% w uprawach. Wniosek należy złożyć do Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

02.10.2018

OSTRZEŻENIE - Silny wiatr/1

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze. Województwo wielkopolskie powiaty: gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, Kalisz, kępiński, kolski, Konin, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, Leszno, nowotomyski, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, Poznań, poznański, rawicki, słupecki, średzki, śremski, turecki, wolsztyński i wrzesiński. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h z zachodu i północnego zachodu.

02.10.2018

„ Niepodległość na stów(k)ę”, czyli biało-czerwony rajd rowerowy

Stu uczestników pokonało łącznie 100 km trasę rajdu rowerowego „Niepodległość na stów(k)ę”, który odbył się w sobotę, 22 września na terenie całej naszej Gminy.

01.10.2018

Komunikat dotyczący otwarcia urny z Kartami do głosowania

Poniżej znajdą Państwo komunikat dotyczący otwarcia urny z Kartami do głosowania, wydruku kart z głosami przekazanymi drogą elektroniczną oraz przeliczenia wszystkich kart do głosowania, które wzięły udział w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2019 rok, w terminie od 3 do 28 września 2018 r.

01.10.2018

Nabór wniosków na granty

Lokalna Grupa Działania Lider Zielonej Wielkopolski ogłasza nabór wniosków na granty (ogólnodostępne, niekomercyjne działania dla społeczności lokalnych) w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020.