Aktualności

26.04.2019

„Dzień Ziemi 2019” w Gminie Książ Wlkp.

Mimo, że światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, to w Gminie Książ Wlkp. już w sobotę, 6 kwietnia większość jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi oraz dziećmi z lokalnych placówek oświatowych, uczestniczyło w zorganizowanej z inicjatywy ksiąskiego magistratu, akcji „Dzień Ziemi 2019”.

26.04.2019

„KSIĄŻęce Kosynierki” w okolicznościowej sprzedaży

Już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, świętujemy 171. rocznicę bitwy o Książ. Jest to doskonała okazja, aby mieszkańcy naszej Gminy mogli spróbować lokalnego przysmaku. Ciasteczka „KSIĄŻęce Kosynierki” będą dostępne w sprzedaży tylko w niedzielę w markecie „ADA” w Książu Wlkp.

26.04.2019

Weekend majowy pełen atrakcji z Centrum Kultury Książ Wlkp.

Na pierwsze dni maja Centrum Kultury Książ Wlkp. przygotowało mnóstwo atrakcji. Podczas czterodniowego „maratonu”, który rozpoczyna się w czwartek, 2 maja,  każdy z mieszkańców naszej Gminy i przybyłych gości, znajdzie coś dla sobie. Będzie patriotycznie, muzycznie, rodzinnie i strażacko, a przede wszystkim ciekawie!

25.04.2019

INFORMACJA

W związku z Zarządzeniem Nr 62/2019 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 12 kwietnia 2019 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy
w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp., uprzejmie informujemy, że dzień  2 maja br. (czwartek) został wskazany jako dodatkowy dzień wolny od pracy, którego odpracowanie nastąpi w poniedziałek, 29 kwietnia br

25.04.2019

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Burmistrz Książa Wlkp. wraz z Dyrektorem Centrum Kultury Książ Wlkp. serdecznie zapraszają na obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się w czwartek, 2 maja, o godzinie 10:30 na ksiąskim rynku. W tym roku hołd oddany zostanie nie jednej, a trzem flagom – tradycyjnie narodowej, ale także gminnej oraz Unii Europejskiej! Tej ostatniej za sprawą 15. rocznicy wstąpienia Polski do UE, (która przypada 1 maja), a gminnej z uwagi na oficjalne uchwalenie nowych symboli heraldycznych naszej Gminy przez Radnych Rady Miejskiej w Książu Wlkp., zaplanowane na poniedziałek, 29 kwietnia.

25.04.2019

Ksiąska Wiosna Ludów na wystawie w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp.

„Bohaterowie z kosami – 171. rocznica bitwy o Książ” - pod takim tytułem przygotowana została okolicznościowa wystawa, którą jeszcze do końca tego miesiąca, można obejrzeć w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp.