Aktualności

22.02.2017

Młodzi obywatele z wizytą w Ośrodku Pomocy Społecznej

W piątek, 27 stycznia grupa uczniów ksiąskiego Gimnazjum realizująca przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją BGK ogólnopolski program Młody Obywatel, odwiedziła – wraz ze swoim opiekunem, Panią Anną Tomczak - tutejszy Ośrodek Pomocy Społecznej.

22.02.2017

Dofinansowania dla osób fizycznych z WFOŚiGW na wymianę źródła ciepła
w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w maju br. planuje ogłosić nabór dla osób fizycznych na realizację zadania związanego z modernizacją/wymianą źródła ciepła wraz z ewentualną modernizacją/wymianą instalacji c.o. i c.w.u.

21.02.2017

Odjazdowe ferie z CK już za nami

Ferie zimowe w województwie wielkopolskim dobiegły końca. W Gminie Książ Wlkp., zimowa przerwa wakacyjna upłynęła pod hasłem Odjazdowych ferii z CK. W ramach półkolonii, lokalne Centrum Kultury przygotowało mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży.

21.02.2017

Wnioski on-line. Ułatwienia dla klientów OPS-u

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. pragnie poinformować, iż po sukcesie składania wniosków on-line o świadczenie 500+ za pośrednictwem bankowości elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji umożliwiło zakładanie tzw. profilu zaufanego za pośrednictwem banków. Teraz bez wychodzenia z domu, tylko przed ekranem komputera, można założyć sobie taki profil.

16.02.2017

Gmina udostępniła lokal użytkowy

W środę, 15 lutego br. Gmina - na podstawie umowy użyczenia - udostępniła na potrzeby Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp., lokal użytkowy znajdujący się w budynku administracyjnym ksiąskiego magistratu.

16.02.2017

Akty wandalizmu w Gminie Książ Wlkp.

Z przykrością zauważamy, że niemalże codziennie spotykamy się z aktami wandalizmu w naszej Gminie. Zniszczone wiaty przystankowe, pogięte i uszkodzone znaki, wywrócone kosze na śmieci - to praktycznie gminna codzienność. W ostatnim czasie, a dokładnie we wtorek, 14 lutego w Walentynki (!), grupa wandali zniszczyła dwie znajdujące się w ksiąskim Parku Miejskim, lampy.