Aktualności

11.05.2017

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W poniedziałek 8 maja, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wręczył Dyrektor Biblioteki Publicznej w Książu Wlkp., Pani Marioli Kaźmierczak, list gratulacyjny oraz kwiaty.

10.05.2017

Kurs języka hiszpańskiego

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza na I edycję kursu języka hiszpańskiego –sezon 2017/2018. Kurs będzie miał charakter nauki skoncentrowanej na komunikacji.

10.05.2017

Dzień bez Śmiecenia. Segreguj Surowce

11 maja to Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Kampania przypada w wyjątkowym okresie – od lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, jednolite dla całego kraju.

08.05.2017

Manewry strażackie jednostek OSP Gminy Książ Wlkp.

W sobotę, 29 kwietnia Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP Gminy Książ Wlkp. zorganizował przy współpracy z Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie oraz w porozumieniu z Nadleśnictwem Piaski, manewry strażackie gminnych jednostek OSP.

08.05.2017

Wystawa pt. „Marceli Konieczny. Fotografie”

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia ekspozycji fotograficznej znajdującej się w holu tutejszego Urzędu. Stanowi ona wprowadzenie do katalogu wystawy pt. „Marceli Konieczny. Fotografie”. Towarzyszyła również otwarciu kolejnego pleneru fotograficznego pn. „PIĄTE SPOJRZENIE. Mchy, Sebastianowo, Charłub”.

05.05.2017

Dopłaty do składek ubezpieczenia upraw rolnych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz. U. z dnia 2016 r. poz. 792), od 2006 r. funkcjonują dopłaty z budżetu państwa do składek ubezpieczenia upraw rolnych, w tym ubezpieczenia drzew i krzewów owocowych.