Aktualności

02.10.2018

„ Niepodległość na stów(k)ę”, czyli biało-czerwony rajd rowerowy

Stu uczestników pokonało łącznie 100 km trasę rajdu rowerowego „Niepodległość na stów(k)ę”, który odbył się w sobotę, 22 września na terenie całej naszej Gminy.

Rowerzyści, wyposażeni w okolicznościowe pakiety startowe, dzielnie znosząc kapryśną pogodę, pokonywali trasy mierzące od 3 do 25 km. Na mecie rajdu, znajdującej się na ksiąskim Rynku, jego uczestnicy otrzymali z rąk Burmistrza Książa Wlkp., Teofila Marciniaka oraz Dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp., Marioli Kaźmierczak pamiątkowe medale. Na cyklistów czekał również regeneracyjny, słodki poczęstunek. W programie imprezy zaplanowano różne sprawnościowe konkurencje wykonywane w towarzystwie szczudlarza Alexa, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych, uczestników sportowych zmagań. Każdy z rowerzystów brał również udział we wspólnym układaniu puzzli, które ostatecznie stanowiły dwie okolicznościowe makiety.

Na zakończenie rajdu cykliści, ustawiając się w kształcie liczby 100, symbolizującej przypadające w tym roku: 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego, pozowali do wspólnego zdjęcia.

Zwieńczeniem imprezy był niezwykle widowiskowy pokaz akrobacji Marcina Bugajewskiego „Bugi Gas”, który skacząc na dwóch kółkach, pokonał w Książu Wlkp. wysokość 117 centymetrów (!), pobijając w ten sposób nieoficjalnie - liczący 115 cm - rekord Polski.

Galeria