Aktualności

27.01.2017

Międzygminne Forum Wolontariatu – pierwsza edycja już za nami….

W środę, 25 stycznia br. w gościnnych progach Zespołu Szkół w Mchach odbyło się Międzygminne Forum Wolontariatu, organizowane z inicjatywy Gminy Książ Wlkp. przy współpracy z Gminą Dolsk, Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związkiem Organizacji Pozarządowych oraz Centrum Kultury Książ Wlkp.

Do udziału w wydarzeniu, promującym aktywne działanie na rzecz lokalnego środowiska, zaproszono wolontariuszy oraz ich opiekunów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów w Chrząstowie, Chwałkowie Kościelnym, Dolsku, Konarzycach, Książu Wlkp., Masłowie oraz Mchach. Uczestnicy spotkania mieli okazję podziwiać prezentacje przygotowane przez gimnazjalne kluby wolontariatu oraz wziąć udział w warsztatach tematycznych o charakterze edukacyjno- informacyjnym.

Spotkanie zakończono symbolicznym wręczeniem Certyfikatów uczestnictwa oraz podziękowaniem wszystkim zebranym za udział, a przede wszystkim za prospołeczną postawę, godną naśladowania. Międzygminne Forum Wolontariatu zorganizowano w naszej Gminie po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni...

Galeria