Aktualności

02.11.2018

Wzdłuż drogi wojewódzkiej powstał nowy chodnik

Nawierzchnia chodnika z kostki brukowej, odtworzenie i wykonanie wjazdów do posesji oraz poszerzenie i wykonanie nakładki bitumicznej istniejącej nawierzchni drogowej, a także obsianie terenu trawą, montaż balustrad ochronnych i wykonanie przepustów drogowych, stanowiły przedmiar robót, które w ostatnim czasie zostały przeprowadzone wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 436 w Książu Wlkp. i Radoszkowie Drugim.

02.11.2018

Dla Niepodległej! VIII Gminny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Mchach

W tym roku już po raz ósmy zorganizowany został Gminny Konkurs Recytatorski, który odbył się 18 października  w Szkole Podstawowej w Mchach. Tegoroczna edycja, upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, otrzymała wsparcie finansowe Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

02.11.2018

Młodzi Książa nie w finale XV. Konkursu Poezji Irlandzkiej

W tegorocznej, XV edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej brało udział ponad 140 uczniów z całej Wielkopolski. Do prestiżowego finału dostało się aż dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.: Kacper Aleksander i Wiktoria Bukowiecka.

30.10.2018

Wystawy, prelekcja, film -
druga odsłona rocznicowych uroczystości 20 X 1939 r.

Tegoroczne uroczystości 79. rocznicy bestialskiego mordu na 17 Obywatelach Ziemi Ksiąskiej i Dolskiej, jesienią 1939 r., zostały podzielone na dwie części. Pierwsza z nich odbyła się w niedzielę, 14 października i przebiegała w kościele, na Rynku oraz na miejscowym cmentarzu. Druga z kolei, miała miejsce w piątek, 19 października w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp. oraz w ksiąskiej Bibliotece Publicznej.

30.10.2018

Mobilny Urząd Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Śremie zaprasza lokalnych pracodawców i przedsiębiorców do mobilnych punktów informacyjnych na terenie powiatu śremskiego. Z Mobilnego Urzędu Pracy przedsiębiorcy z terenu Gminy Książ Wlkp. będą mogli skorzystać w dniu 8 listopada br. w godz. od 9.00 do 13.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. pok. nr 7.  

30.10.2018

Przebudowa nawierzchni drogi powiatowej
na odcinku Jarosławki - Konarskie

Kolejne odcinki dróg i chodników pojawiły się na terenie naszej Gminy. Tym razem nowa infrastruktura drogowa trafiła do Konarskiego i Jarosławek. Prowadzona przez Powiatowy Zarząd Dróg w Śremie inwestycja, polegała na utwardzeniu tłuczniem kamiennym nawierzchni drogi o dł. 585m, na odcinku Jarosławki – Konarskie oraz na budowie w Konarskiem chodnika o dł. 124 m. Zadanie zostało zrealizowane przez Powiat Śremski przy wsparciu finansowym z budżetu Gminy Książ Wlkp. Kwota przekazanej Powiatowi dotacji wynosiła 200.000,00 zł i stanowiło niemalże 50% wartości całego zadania (407 586,97 zł).