Aktualności

05.03.2019

„Akcja PIT” w Gminie Książ Wlkp.

W najbliższy wtorek, 12 marca, w ramach „Akcji PIT”, mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. będą mieli możliwość złożenia  zeznania podatkowego przy pomocy pracowników Urzędu Skarbowego w Śremie. Będą oni pełnili dyżur od godz. 10.00 w sali nr 7 w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.

01.03.2019

Posterunek Policji w Książu Wlkp. oficjalnie otwarty!

W minioną środę, 27 lutego, nastąpiło uroczyste, oficjalne (tj. z udziałem mieszkańców, policyjnych gości) otwarcie posterunku Policji w Książu Wlkp. Nowo utworzona jednostka obejmuje dwie gminy - Książ Wlkp. i Dolsk, a o bezpieczeństwo zadba w nich łącznie 9 policjantów. Tutejszy samorząd także przyczynił się do realizacji przedsięwzięcia przekazując 15 000,00 zł na wyposażenie posterunku oraz oferując pomoc pracowników gospodarczych w pracach remontowych.

01.03.2019

Rusza kolejny sezon ORLIKa

Dziś (1 marca), po kilkumiesięcznej, zimowej przerwie, rozpoczyna się nowy sezon na ksiąskim ORLIKu. Podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, tak i w tym roku, wszyscy zainteresowani aktywnością fizyczną na olikowskim boisku, mogą z niego korzystać od  wtorku do soboty, w godzinach popołudniowych. Obiekt nie będzie natomiast czynny w poniedziałki i niedziele. Wyjątek w tym względzie stanowią dwa letnie miesiące: lipiec i sierpień. W okresie wakacji bowiem Orlik będzie czynny przez wszystkie dni tygodnia. Szczegółowy harmonogram godzin otwarcia oraz inne ważne informacje dotyczące funkcjonowania ksiąskiego ORLIKa, dostępne są na stronie internetowej Gminy: www.ksiaz-wlkp.pl, w zakładce Orlik 2012. Zapraszamy do korzystania : )

01.03.2019

Ksiąska Rada obradowała w 14-osobowym składzie

Podczas ostatniej, VI sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbyła się w poniedziałek, 25 lutego, oprócz standardowych punktów porządku obrad, pojawiła się pozycja dotycząca złożenia ślubowania przez nowo wybraną Radną w okręgu nr 2 - Panią Bogumiłę Marię Andrzejczak.

01.03.2019

Śpiewająco podsumowano projekt „Łączy nas pamięć

Lata dwudzieste, lata trzydzieste - ten zanany wszystkim przebój dwudziestolecia międzywojennego, wprawił w iście karnawałowy nastrój wszystkie osoby, które przyjęły zaproszenie do udziału w Wieczorze z piosenką przedwojenną, jaki odbył się w niedzielę, 24 lutego w Chwałkowie Kościelnym. Przygotowany wspólnie przez Centrum Kultury i miejscową Szkołę Podstawową koncert, z jednej strony wieńczył gminne obchody stulecia Powstania Wielkopolskiego, z drugiej - stanowił podsumowanie wszystkich wydarzeń, jakie na przełomie 2018/2019 roku, w ramach projektu  „Łączy nas pamięć”, odbyły się w naszej Gminie.

28.02.2019

Festiwal Nauki w Szkole Podstawowej w Mchach

W ramach realizacji projektu „Skarbnica wiedzy w Książu Wielkopolskim”, we wtorek,, 19 lutego br., w Szkole Podstawowej w Mchach odbył się Festiwal Nauki. W szkolnej świetlicy przeprowadzono sporo doświadczeń chemicznych, w tym z wykorzystaniem ciekłego azotu.