Aktualności

09.11.2018

12 listopada Urząd nieczynny

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, dzień 12 listopada 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy.

09.11.2018

Prezydenckie flagi dotarły do Książa Wlkp.

Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Niech w roku wielkiego narodowego jubileuszu, biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu, jakim jest pomyślność i dobro Polski.” Z takim przesłaniem zwrócił się do Polaków Prezydent RP, Andrzej Duda, przesyłając do Gminy Książ Wlkp. 21 flag narodowych.

09.11.2018

Książ Wlkp. zaśpiewa Mazurka Dąbrowskiego

Szanowni Mieszkańcy,

Książ Wlkp. jest jednym z kilkuset polskich miast, w których 11 Listopada w samo południe - w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu"- śpiewany będzie Mazurek Dąbrowskiego. Hymnem Polski rozpocznie się bowiem uroczysta msza św. odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Mikołaja w Książu Wlkp. o godz.11.45.

08.11.2018

PRACE GEOFIZYCZNE

Uprzejmie informujemy, iż na terenie gminy Książ Wlkp. od stycznia 2019 r. będą prowadzone prace geofizyczne (prace sejsmiczne), które potrwają do maja 2019 r. Prace wykona Geofizyka Toruń S.A. na zlecenie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. Celem prac jest poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.

07.11.2018

Przebudowa ulicy Półwiejskiej w Książu Wlkp.

123 m - taką długość liczy przebudowany w tym roku odcinek ul. Półwiejskiej w Książu Wlkp. I dodać należy, że jest to pierwszy etap realizacji inwestycji drogowej na tej właśnie ulicy.

06.11.2018

„Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych” - nabór wniosków

Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”, poddziałanie 3.1 „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach unijnych systemów jakości