Aktualności

17.11.2016

Śniadanie, które daje moc…

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!- w myśl tej idei, 8 listopada br. uczniowie szkół podstawowych Gminy Książ Wlkp. po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc propagującej 12 zasad zdrowego odżywiania.

W mchowskiej jednostce, która w roku szkolnym 2015/2016 włączyła się w akcję bicia rekordu Guinessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania i otrzymała certyfikat jego ustanowienia, w tym roku w programie udział wzięło 68 uczniów z oddziału przedszkolnego, klasy II i III. Każda grupa wiekowa odpowiedzialna była za przygotowanie potraw w następujących kategoriach: soki owocowe i koktajle, potrawy z warzyw, szaszłyki owocowe. Do akcji włączyli się również rodzice, pod których czujnym okiem powstawały zdrowe smakołyki.

Podobnie było też w Szkole Podstawowej w Książu Wlkp. Wychowawczynie klas I-III oraz klasy IVa wraz z rodzicami uczniów, zorganizowali wspólne, zdrowe śniadanie. Była to świetna zabawa, dzięki której najmłodsze dzieci dowiedziały się, jak ważny w codziennej diecie jest poranny posiłek. Z warzyw, serów, wędlin i ciemnego pieczywa powstały smaczne kanapki, a na stołach nie zabrakło również owoców, mleka i wody mineralnej.

W Chwałkowie Kościelnym i Konarzycach śniadanie dające moc, było podsumowaniem Misji śniadaniowych, czyli lekcji pełnych gier, zabaw i eksperymentów uczących 12 zasad zdrowego odżywiania. W pierwszej placówce, gośćmi specjalnymi byli kosmiczni agenci- Tola i Maks, którzy wspólnie z innymi dziećmi uczyli kosmicznego Wszystkojada, racjonalnego żywienia. W Konarzycach natomiast, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas II i III, pokazali swoje zdolności kulinarne, zwracając szczególną uwagę na estetykę wykonanych dań. Przyozdobione serem i szynką kanapki miały kształt serduszek, gwiazdeczek i choinek! Na stołach znalazły się również płatki kukurydziane, mleko, kakao, konfitury, twarożki i owoce.

Relację z tej niezwykle kolorowej i apetycznej akcji, znajdą Państwo poniżej.

Galeria - Konarzyce

Galeria - Chwałkowo Kościelne

Galeria - Mchy

Galeria - Książ Wlkp.