Aktualności

11.12.2018

Studenci z Uniwersytetu Entuzjastów Świata odebrali świadectwa

Sześćdziesięciu (!) studentów z ksiąskiego Uniwersytetu Entuzjastów Świata, w niedzielę, 2 grudnia, zakończyło drugi rok akademicki.

Kolejne 12 miesięcy działalności Uniwersytetu, z racji przypadających w tym roku jubileuszy i związanych z nimi wydarzeń, należało do niezwykle bogatych, jeśli chodzi o okolicznościowe zajęcia i projekty, w których nasi studenci brali czynny udział. A obecni byli niemalże podczas każdych spotkań, prelekcji, wystaw,  które organizowane były pod wspólnym hasłem ŁĄCZY NAS PAMIEĆ.

11.12.2018

Zakończono przebudowę drogi w Łężku!

dniu 30 listopada br. odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. „Przebudowa drogi w Łężku”. W ramach zrealizowanego za kwotę 218 429,55 zł brutto zadania wykonano roboty drogowe polegające na budowie jezdni z betonowej kostki brukowej szarej na na podsypce cementowo – piaskowej oraz podbudowie z kruszywa kamiennego na długości odcinka 122,6 m oraz chodnika o szerokości 1,5 m, a także utwardzono teren mieszanką z kruszywa kamiennego.

11.12.2018

100 dębów na setną rocznicę odzyskania Niepodległości

Ksiąskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości trwają nadal, choć minął już 11 listopada.  Kilka dni po tej dacie, w piątek, 16 listopada społeczność naszej Gminy włączyła się do akcji sadzenia dębów ofiarowanych przez Nadleśnictwo Piaski.

11.12.2018

Zakończono przebudowę ulic Wybickiego i Baraniaka w Książu Wlkp.!

Zakończono przebudowę ulic Wybickiego i Baraniaka w Książu Wlkp. Odbiór końcowy odbył się w dniu 15 listopada br.

10.12.2018

(Wielko)polskie drogi do niepodległości
prowadziły przez Książ Wielkopolski

Kto spośród mieszkańców Książa i okolic, wybrał się w niedzielne popołudnie, 2 grudnia do Słonecznego Dworu, by spędzić tam czas w „niepodległościowej atmosferze”, z pewnością nie pożałował. Przygotowany z wielkim rozmachem, z muzyką na żywo i ... żywymi obrazami Artura Grottgera oraz efektownymi układami tanecznymi spektakl, okazał się nie tylko artystycznym osiągnieciem, ale także wspaniałą, niecodzienną lekcją historii.

08.12.2018

Asfalt na drodze do Świączynia!

Mieszkańcy Świączynia i Świączynka, ale też inni użytkownicy drogi prowadzącej do tych miejscowości, korzystają od października br. z nowej asfaltowej nawierzchni! Droga prowadząca przez las była sporym utrapieniem dla poruszających się tamtędy zarówno kierowców, jak i pieszych. W ramach zadania wykonano 700m nawierzchni asfaltowej przy szerokości jezdni 4,40m na podbudowie z gruzu betonowego żwirowego oraz kruszywa kamiennego.