Aktualności

12.04.2018

Dodatkowe środki na inwestycje

Za sprawą między innymi wolnych środków jako nadwyżki funduszy pieniężnych
na rachunku bieżącym budżetu gminy za 2017 rok, tegoroczny ogólny poziom wydatków budżetowych zwiększył się o kwotę 3 197 129,14 zł. 

10.04.2018

Zmiany w szacowaniu szkód łowieckich

W dnia 1 kwietnia weszła w życie ustawa z dnia 22 marca 2018r. o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw.

W ustawie tej m.in. określone zostały zasady i procedury wynagrodzenia szkód wyrządzonych w uprawach i płodach rolnych oraz przy wykonywaniu polowania, które znacznie odbiegają od dotychczasowych zasad szacowania.

09.04.2018

DOPŁATY Z PGNIG NA WYMIANĘ PIECA WĘGLOWEGO
NA PIEC GAZOWY

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA rozpoczyna program dopłat dla osób, które zdecydują się na wymianę pieca węglowego na piec gazowy

05.04.2018

Stach Wichura – postać (nie) historyczna

Centrum Kultury Książ Wlkp. serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Stach Wichura- postać (nie) historyczna”.

05.04.2018

Konkurs plastyczny „Orzeł Biały - nasza duma" z udziałem naszych uczniów

W ramach jubileuszowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pod patronatem marszałka Senatu RP, Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

03.04.2018

Zaproszenie do udziału w konkursie

Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w XIX edycji Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.