Aktualności

22.02.2019

Niedzielny wieczór z piosenką przedwojenną… i nie tylko

Już w najbliższą niedzielę, 24 lutego o godzinie 17.00 w sali wiejskiej w Chwałkowie Kościelnym, w ramach ostatniej części ksiąskich obchodów 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, odbędzie się Wieczór z piosenką przedwojenną. Oprócz największych przebojów z tego okresu, w tym dniu będzie można również usłyszeć (i zobaczyć), przygotowane przez uczniów i nauczycieli z miejscowej szkoły, scenki z retro humorem. Ponadto Organizatorzy zaplanowali także prezentację wydanych w ostatnim czasie publikacji o Powstaniu Wielkopolskim. Nie zabraknie też kilku niespodzianek : )

20.02.2019

Ministerstwo zapowiada przerwę techniczną w obsłudze dowodów osobistych!!!

W związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną planowane są czasowe przerwy techniczne, w tym przerwa w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. W celu zminimalizowania ewentualnych, związanych z tym niedogodności – zarówno po stronie urzędów, jak i obywateli – ministerstwo przygotowało niezbędne informacje i wskazówki dotyczące działania w tym okresie systemu obsługującego dowody osobiste.

19.02.2019

Rekrutacja do przedszkoli i klas I szkół podstawowych

Uprzejmie informujemy, iż 25 lutego br. rozpocznie się rekrutacja do ksiąskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, a także do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020. Wnioski wraz z załącznikami można składać w wybranych placówkach.

18.02.2019

VI Sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r., poz. 994 ze zm.) zwołuję VI Sesję Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbędzie się w dniu 25 lutego 2019 roku o godz. 16:00 w sali nr 7 Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp.

14.02.2019

Szkoła Podstawowa w Chwałkowie Kościelnym – „Szkołą Niepodległej”

W piątek, 8 lutego br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta gala, podczas której Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym otrzymała miano „Szkoły Niepodległej”. Jest to jedyna szkoła w Powiecie Śremskim, a druga w Wielkopolsce, która uzyskała ten zaszczytny tytuł.

14.02.2019

Burmistrz spotkał się z sołtysami

Po raz pierwszy w nowej kadencji, a zarazem pierwszy raz w 2019 roku, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak spotkał się we wtorek, 12 lutego z sołtysami naszej Gminy. Podczas spotkania poruszone zostały różnego rodzaju kwestie dotyczące bieżącego funkcjonowania sołectw i całego samorządu.