Aktualności

21.01.2019

Centrum Pomocy Przedsiębiorcy

Biznes.gov.pl to nowoczesny serwis informacyjno – usługowy stworzony przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii dla osób zamierzających rozpocząć i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.

21.01.2019

Zmiany w systemie nieodpłatnej pomocy prawnej

Od początku 2019 roku w życie weszły nowe zasady udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej. Obecnie każdy obywatel może skorzystać z pomocy radcy prawnego w tutejszym Urzędzie, jeśli tylko złoży stosowne oświadczenie, że nie jest w stanie samodzielnie ponieść kosztów skorzystania z usług prawnika.

21.01.2019

W szkołach odbyły się multimedialne lekcje historii

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie szkół w Książu Wlkp., Konarzycach, Mchach, Chwałkowie Kościelnym i Chrząstowie uczestniczyli w multimedialnych lekcjach historii w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Przeprowadzili je Pani Katarzyna Gwincińska oraz Pan Bohdan Kaczmarek – współautorzy albumu „Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Ksiąskiej”.

20.01.2019

Komunikat GCZK w Książu Wlkp. dotyczący pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Pyszącej

W dniu dzisiejszym (19 stycznia), po raz kolejny przeprowadzane były badania jakości powietrza przez specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego Państwowej Straży Pożarnej z Poznania na terenie miejscowości Chrząstowo. Badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości. 

18.01.2019

Żałoba narodowa

W związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę żałobą narodową, wprowadzoną na terytorium całego kraju od dnia 18 stycznia 2019 r. od godz. 17.00 do dnia 19 stycznia 2019 r. do godz. 19.00, związaną z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, flaga państwowa przy budynku Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. - siedzibie organów Gminy, zostanie opuszczona do połowy masztu.

18.01.2019

Komunikat GCZK w Książu Wlkp. dotyczący pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Pyszącej

W dniu dzisiejszym (18 stycznia), na prośbę ksiąskiego magistratu w miejscowości Chrząstowo na terenie przy ogródkach działkowych oraz przy posesjach nr 1, 2, 8b zostały przeprowadzone badania jakości powietrza przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska Delegatura w Lesznie. Badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości.