Aktualności

01.07.2019

Kołacin i Chrząstowo z marszałkowskim dofinansowaniem!

Z nieukrywaną satysfakcją i dumą informujemy, iż na liście 125 projektów, które otrzymają dofinansowanie z budżetu samorządu Województwa Wielkopolskiego, w ramach IX edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś, znalazły się dwa zadania z Gminy Książ Wlkp. Szczęśliwymi sołectwami, do których zostanie skierowane wsparcie, okazały się Kołacin i Chrząstowo.

30.06.2019

Komunikat dla wypoczywających nad jeziorem Jarosławskim

Dzisiaj, tj. w niedzielę, 30 czerwca, nad jeziorem Jarosławskim nie będzie strzeżone kąpielisko nr 2. Prosimy zatem o rozwagę i jeśli to możliwe, o korzystanie z kąpieliska nr 1. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

29.06.2019

IMGW-PIB OSTRZEGA: UPAL/3

IMGW-PIB OSTRZEGA: UPAL/3 wielkopolskie (21 powiatow w tym sremski) od 17:00/29.06 do 20:00/30.06.2019 temp. maks 29-36 st, temp min 16-18 st. GCZK w Książu Wlkp.

28.06.2019

Uczniowie ksiąskiej podstawówki Laureatami konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

Podczas uroczystej Gali, 7 czerwca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska”. Uczniowie klasy  8a Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.: Agata Filipiak, Anna Gans oraz Marcin Karczewski zdobyli drugie wyróżnienie za przygotowany w ramach konkursu projekt. Zarówno uczestnicy konkursu, jak i reprezentowana przez nich szkoła otrzymali atrakcyjne nagrody.

28.06.2019

Letnie półkolonie z Małym Inżynierem

Realizowany w ksiąskich szkołach podstawowych od 2017 roku projekt „Skarbnica wiedzy w Książu Wlkp.” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, będzie miał swój finał w sierpniu tego roku. Jednakże, działania związane z jego realizacją trwają nadal! Już 5 lipca ruszy kolejna edycja półkolonii w szkołach w Chwałkowie Kościelnym, Książu Wlkp. i Konarzycach. W mchowskiej placówce zajęcia te odbywać się będą w drugim miesiącu wakacji. Wszystkie zajęcia prowadzone będą się pod czujnym okiem instruktorów z firmy Mały Inżynier, którzy wprowadzą uczestników w niezwykły świat eksperymentów i elektronicznych nowinek.

28.06.2019

Komunikat dla wypoczywających nad jeziorem w Jarosławkach

W sobotę, 29 czerwca, wyjątkowo nie będzie strzeżone kąpielisko nr 2. Prosimy zatem o rozwagę i jeśli to możliwe, korzystanie z kąpieliska na 1. Z kolei od najbliższej niedzieli będą mogli Państwo korzystać z obu, na których będzie zapewniona pełna ochrona ratowników.