Aktualności

27.11.2017

Genius Loci Ziemi Brodnickiej – Budujemy żywy pomnik pamięci

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brodnickiej Gniazdo oraz Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. Gen. Józefa Wybickiego serdecznie zapraszają na spotkania międzypokoleniowe pt: Genius Loci Ziemi Brodnickiej – Budujemy żywy pomnik pamięci. 

23.11.2017

O jarosławskiej operze w mediach

Takiego medialnego poruszenia jakie wywołała wystawiona w piątkowy wieczór, 17 listopada w Jarosławkach, barokowa opera PIMPINIONE G.P.H. Telemanna, dawno już nasza Gmina nie przeżywała.

23.11.2017

Zakończono przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W br. w ramach inwestycji pn. „Budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych” zrealizowano dwa zadania. Pierwsze z nich polegało na przebudowie drogi w Zaworach, drugie zadanie polegało na przebudowie drogi w Konarzycach.

22.11.2017

Spektakl operowy w Jarosławkach

Wystawioną na deskach urokliwej Ceglarni w Jarosławkach w piątek, 17 listopada operę „PIMPINONE” G.P.H. Telemanna, bez wątpienia zaliczyć można do kulturalnych wydarzeń roku. Z całą pewnością dotyczy to naszej gminy i powiatu, ale pokusić się można nawet o stwierdzenie, że i województwa.

21.11.2017

Podsumowanie konsultacji
Rocznego Programu Współpracy na rok 2018

W dniu 20 listopada br. dobiegła końca procedura konsultacji Rocznego Programu Współpracy Gminy Książ Wlkp. z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018.

17.11.2017

Zostań Świętym Mikołajem!

Już po raz piąty Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie organizuje akcję dobroczynną pn. "Odkryj w sobie Świętego Mikołaja". Jak co roku, celem akcji jest uszczęśliwienie dzieci z ubogich rodzin poprzez podarowanie im prezentów, o których marzą.