Aktualności

29.08.2019

Losowanie numerów projektów zgłoszonych
w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2020 rok

We wtorek, 27 sierpnia w siedzibie ksiąskiego magistratu, w obecności Wnioskodawców oraz Członków Komisji, odbyło się losowanie numerów projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2020 rok.

29.08.2019

W Książu Wlkp. świętowano zakończenie żniw
czyli Dożynki Powiatowo-Gminne 2019

Koniec lata to dla rolników okres wytężonej pracy, ale i świętowania. To właśnie na ten czas przypadają zwykle dożynkowe uroczystości. Tegoroczne Powiatowo-Gminne Święto Plonów odbyło się w minioną niedzielę, 25 sierpnia. Tradycyjnie rozpoczęła je msza św. dziękczynna, odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Książu Wlkp., przez proboszcza, ks. Andrzeja Dolskiego. Po liturgii, barwny korowód dożynkowy na czele z Mażoretkami, Orkiestrą Dętą, pocztami sztandarowymi, licznie przybyłymi gośćmi i mieszkańcami gminy, w towarzystwie sprzętu rolniczego i strażackiego, przemarszerował do ksiąskiego Amfiteatru.

29.08.2019

O ekonomii społecznej w Gminie Książ Wlkp.

Mając na uwadze szerokie spektrum działania i wspaniałe cele, które od ponad 30 lat realizuje Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka, Gmina Książ Wlkp. rozpoczęła współpracę z w/w organizacją w zakresie propagowania ekonomii społecznej wśród lokalnej społeczności.

29.08.2019

Spotkanie z dyrektorami szkół

W miniony piątek, w związku z rozpoczynającym się niebawem rokiem szkolnym 2019/2020, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp., odbyło się spotkanie organizacyjne z dyrektorami szkół.

28.08.2019

Rozpoczęto budowę nowej szatni sportowej w Książu Wlkp.

W sierpniu br. rozpoczęto prace związane z budową nowego budynku szatni sportowej w Książu Wlkp. W pierwszej kolejności dokonano rozbiórki starego budynku, który znajdował się na terenie parku miejskiego w Książu Wlkp. Nowy obiekt, który powstaje w miejscu poprzedniego, będzie większy i dostosowany do współczesnych standardów.

27.08.2019

„Region czysty na 6” II edycja

Od 16 września 2019 r. rusza II Edycja konkursu REGION CZYSTY NA 6 kierowanego dla placówek oświatowych

Celem tego konkursu jest rozpowszechnienie wśród uczniów postaw ekologicznych poprzez zachęcenie ich do odzysku surowców wtórnych (plastikowych nakrętek, aluminiowych puszek, baterii, telefonów komórkowych), rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w szkołach oraz wykazanie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych.