Aktualności

29.10.2019

,,Nie chodzi o to, ile ma się lat, ważne jak się starzeje”
spotkanie integracyjne seniorek w Dworku w Gogolewie

W poniedziałek, 14 października odbyło się spotkanie integracyjne dla seniorek wsi Gogolewo, Zakrzewice i Świączyń, które zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. 30 pań w towarzystwie 4 prelegentów zgłębiały swoją wiedzę o pięknym wyglądzie, dobrym samopoczuciu, a także… lokalnej historii.  W spotkaniu zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. we współpracy z sołtysami Gogolewa, Zakrzewic oraz Świączynia, uczestniczył także Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak.

29.10.2019

Bezpłatna mammografia

W najbliższy wtorek, 5 listopada odbędzie się bezpłatna  mammografia.

28.10.2019

Wspominając tych, którzy oddali życie za Ojczyznę…

W piątek, 18 października, przypadający na dwa dni przed 80. rocznicą rozstrzelania Mieszkańców Ziemi Ksiąskiej i Dolskiej, potomkowie Bohaterów wraz z zaproszonymi gośćmi, wspominali Ich niezwykłe osobowości oraz odwagę, jaką wykazali się oddając życie za Ojczyznę jesienią 1939 r. Pierwszy dzień patriotycznych obchodów rozpoczął się tematycznym wykładem Pana Tomasza Cieślaka, przedstawiciela Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu.

28.10.2019

Uczczenie pamięci Rozstrzelanych na ksiąskim Rynku 80 lat temu

20 października 1939 r. to niezwykle ważna data dla lokalnej społeczności. Tego dnia na ksiąskim Rynku stracono 17 niewinnych mężczyzn, którzy zginęli wówczas tylko dlatego, że byli Polakami. Wielu z nich to przodkowie współcześnie żyjących mieszkańców Gminy Książ Wlkp. i Dolsk, stąd też kolejna, 80. rocznica rozstrzelania Mieszkańców Ziemi Ksiąskiej i Dolskiej przygotowana została i upamiętniona wspólnie z członkami obu tych społeczności.

25.10.2019

Informacja dla Przedsiębiorców - Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO)

BDO jest narzędziem, które umożliwi skuteczną kontrolę rynku gospodarki odpadami, przyczyniając się tym samym do efektywniejszego wspierania organów inspekcji ochrony środowiska w walce z nieprawidłowościami występującymi w tym sektorze.

24.10.2019

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Książa Wlkp. przyznaje nagrody nauczycielom z podległych placówek oświatowych. W miniony czwartek, władze samorządowe - Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak oraz Zastępca Burmistrza, Pani Mirela Grześkowiak spotkali się z nauczycielami szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Książ Wlkp., by podziękować Im za pracę  oraz podejmowany codziennie trud wychowawczy.