Aktualności

21.10.2016

Otwarcie nowej wystawy w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp.

Późnym popołudniem, 20 października, dokładnie w 77. rocznicę rozstrzelania obywateli ziemi ksiąskiej i dolskiej na Rynku w Książu, w siedzibie Izby Regionalnej Gminy Książ Wlkp., odbyło się uroczyste otwarcie nowej wystawy zatytułowanej II wojna światowa w oczach kolekcjonerów.

Wydarzeniu towarzyszył, połączony z prezentacją, wykład nt. niemieckiej operacji o kryptonimie Tannenberg. O eksterminacji wielkopolskich elit, jesienią 1939 roku, przybyłym na spotkanie gościom, opowiedział Pan Tomasz Cieślak, politolog, historyk oraz przedstawiciel Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Tym samym czwartkowe spotkanie zainaugurowało tegoroczne obchody kolejnej rocznicy tamtych tragicznych wydarzeń. Ich dalszy ciąg będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę, 23 października. Szczegóły programu na plakacie poniżej.

Tych z Państwa, którzy chcieliby obejrzeć wystawę, zapraszamy do Izby jeszcze przez 2 tygodnie! W tym celu prosimy o kontakt z pracownikami Biblioteki Publicznej, osobiście lub pod nr tel. 61 28 22 243 lub 61 28 22 616. Zainteresowane wystawą i prezentacją szkoły, mogą się także kontaktować z bibliotekarzami. Serdecznie zapraszamy!

Galeria