Aktualności

01.09.2015

76. rocznica wybuchu II wojny światowej

We wtorek, 1 września , z okazji 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedstawiciele samorządu gminnego złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili symboliczny znicz pod Pomnikiem Rozstrzelanych na Rynku w Książu w 1939r. W ten sposób uczczono pamięć i oddano hołd wszystkim ofiarom największego, a zarazem najkrwawszego w dziejach, konfliktu zbrojnego.

24.08.2015

AWANS ZAWODOWY NAUCZYCIELI

W miniony piątek w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. odbyło się spotkanie, podczas którego Burmistrz Książa Wlkp. Pan Teofil Marciniak wręczył akty mianowania nauczycielkom, które pomyślnie zdały egzamin na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

24.08.2015

NOWY DYREKTOR W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KONARZYCACH

Od 1 września 2015r. Szkołą Podstawową im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach kierować będzie, wyłoniona w drodze konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Książa Wlkp., Pani Alina Piątkowska, która przez ostatni rok szkolny pełniła obowiązki dyrektora tejże placówki.

19.08.2015

PODZIĘKOWANIA

Burmistrz Książa Wlkp. oraz Zespół Zarządzania Kryzysowego gm. Książ Wlkp., składa wyrazy uznania i serdeczne podziękowania strażakom jednostek OSP gm. Książ Wlkp., Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, sołtysom jak i mieszkańcom za udzielenie sprawnej i skutecznej pomocy w usuwaniu skutków sobotniej nawałnicy, która przeszła przez gm. Książ Wlkp. Nawałnica dokonała wielu zniszczeń na budynkach mieszkalnych, gospodarczych oraz drzewostanie.

17.08.2015

Gwałtowna burza na terenie Gminy Książ Wlkp.

W sobotę 15 sierpnia 2015 r. przez gminę Książ Wlkp. przeszła nawałnica, która wyrządziła wiele zniszczeń i szkód.

Zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Książ Wlkp., usuwały zniszczenia – głównie wiatrołomy oraz połamane konary drzew jak również zerwane dachy na budynkach mieszkalnych oraz budynkach gospodarczych.

07.08.2015

Z niespodziewaną wizytą…

W upalny piątek, 7 sierpnia do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. z niespodziewaną wizytą przybyła Pani Aleksandra Nawrocka Lecas z Francji! Dr chemii i była wykładowczyni Uniwersytetu Paryskiego, mieszka od 48 lat nieopodal Paryża. Do naszego miasteczka zawitała w poszukiwaniu informacji o swoich przodkach.