Aktualności

27.11.2018

„Kocham Cię, Szkoło! - czyli co wiemy o naszych patronach”

W jakże niecodzienny sposób - biorąc udział w zorganizowanym przez Szkołę w Konarzycach turnieju „Kocham Cię, Szkoło! - uczcili tegoroczne rocznice, a przy tym i patronów szkół, uczniowie i przyjaciele oświatowych jednostek. Do konkursu zgłosiło się 5 szkolnych teamów, z których każdy miał po jednym reprezentancie uczniów, nauczycieli, rodziców i osób publicznych. Przygotowane przez organizatorów zdania konkursowe, takie m.in. jak odgadnięcie tytułu i wykonawcy utworu muzycznego, ułożenie zdjęcia z rozsypanki, a następnie opisanie go, czy konkurencja prawda-fałsz, nie tylko sprawdzały wiedzę zespołów o szkolnych patronach, ale również dostarczały mnóstwo zabawy i powodów do uciechy zgromadzonej w Konarzycach publiczności.

Tegoroczną, pierwszą edycję konkursu wygrała Niepubliczna Szkoła w Chrząstowie, która już zadeklarowała, że podobny turniej zorganizuje u siebie w przyszłym roku. W zamian za zwycięstwo chrząstowska szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę, a pozostali uczestnicy obdarowani zostali okolicznościowymi pamiątkami.

Warto w tym miejscu dodać, że każda z ksiąskich jednostek nosi imię wspaniałego i wyjątkowego patrona, o którym warto pamiętać nie tylko przy okazji szkolnych świąt. Takie konkursy, jak ten zorganizowany przez placówkę w Konarzycach, umożliwił poznanie historii oraz osiągnięć patronów, nie tylko przez reprezentantów danej szkoły, ale również inne osoby biorące udział w rywalizacji. To z pewnością świetny przykład na sprawdzoną już metodę nauki poprzez zabawę, a jednocześnie niecodzienny sposób kultywowania pamięci o Wiośnie Ludów i Dr. Maksymilianie Krybusie (SP Książ Wlkp.), Emilii Sczanieckiej (SP Konarzyce), Powstańcach Wielkopolskich (SP Chwałkowo Kościelne), Ks. Piotrze Wawrzyniaku (SP Chrząstowo), Ks. Abp. Antonim Baraniaku (SP Mchy).

Galeria