Aktualności

11.07.2016

Relacja z zawodów sportowo- pożarniczych jednostek OSP Gminy Książ Wlkp.

W niedzielne popołudnie, 26 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Książu Wlkp. odbyły się zawody sportowo- pożarnicze gminnych jednostek OSP, w których udział wzięli strażacy ochotnicy z Chrząstowa, Chwałkowa Kościelnego, Kołacina, Książa Wlkp., Mchów oraz Włościejewic- Ługów.

08.07.2016

Linia komunikacyjna nr 3 i 4 w Chrząstowie w ramach bezpłatnej komunikacji miejskiej Gminy Śrem

Na mocy Porozumienia z Gminą Śrem oraz uchwały nr XXII/141/2016 Rady Miejskiej w Książu Wlkp. z dnia 27 czerwca 2016r. w sprawie wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie gminy Książ Wlkp., począwszy od dnia 1 lipca br. autobusy linii komunikacyjnych nr 3 i 4 w miejscowości Chrząstowo, kursują w ramach bezpłatnej komunikacji miejskiej gminy Śrem.

07.07.2016

Podziękowania dla dowódcy Młodzieżowej Grupy Rekonstrukcyjnej Kosynierów z Książa Wlkp.

W poniedziałek, 27 czerwca odbyła się ostatnia przed wakacjami, XXII sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Gościem specjalnym posiedzenia był Pan Wojciech Koterba z Mieszkowa, założyciel tamtejszej Izby Regionalnej oraz inicjator i dowódca działającej przy Centrum Kultury, Młodzieżowej Grupy Rekonstrukcyjnej Kosynierów z Książa Wlkp.

04.07.2016

Apel do rolników

W trosce o bezpieczeństwo podczas prac żniwnych w załączeniu przekazujemy apel Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu do rolników, o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie zbioru, transportu i składowania płodów rolnych.

01.07.2016

Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej w Książu Wlkp.

W środę, 22 czerwca br. podczas Wspólnego Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Burmistrz Pan Teofil Marciniak wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Sławomirem Przybylskim, złożyli serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Książu Wlkp.

30.06.2016

Oferta sprzedaży nieruchomości gruntowych
niezabudowanych w Książu Wlkp.

Burmistrz Książa Wlkp. informuje, że do sprzedaży w trybie nieograniczonego przetargu ustnego przeznaczone są atrakcyjnie usytuowane nieruchomości gruntowe niezabudowane stanowiące własność Gminy Książ Wlkp., położone przy ul. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.