Aktualności

20.07.2016

Apel Prezesa KRUS

Na prośbę Kierownika PT KRUS w Śremie zamieszczamy list Prezesa KRUS do rolników o przestrzeganie podstawowych zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, o których nie wolno zapominać podczas intensywnych prac w okresie letnim.

19.07.2016

Nowy numer informatora gminnego

Miło nam Państwa poinformować, że właśnie ukazał się trzeci numer bezpłatnego informatora Gminy Książ Wlkp. Bieżący egzemplarz poświęcony jest najważniejszym sprawom i wydarzeniom, które miały miejsce w I półroczu 2016 r.

18.07.2016

Informacja

W związku z napływającymi sygnałami o wystąpieniu szkód w uprawach rolnych spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi informujemy, że aby ubiegać się m.in. o preferencyjne kredyty na wznowienie produkcji rolnej, konieczne jest oszacowanie powstałych szkód przez komisję powołaną przez Wojewodę Wielkopolskiego.

18.07.2016

Afrykański pomór świń

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Śremie w związku z wystąpieniem w Polsce czwartego ogniska afrykańskiego pomoru świń przypomina o konieczności zgłaszania zwiększonej ilości upadków ponad ustalone normy (powyżej 20% prosiąt, 10% warchlaków lub 5% tuczników) w gospodarstwie.

15.07.2016

Soleckie strategie – niebawem w opracowaniu

Już niebawem Grupy Odnowy Wsi z czterech sołectw: Chrząstowa, Mchów, Sroczewa i Włościejewic wraz z przeszkolonymi przez Urząd Marszałkowski moderatorami, rozpoczną warsztaty opracowania strategii rozwoju dla swoich wsi.

14.07.2016

Nowy – stary quest „Z kosą na Prusaka”

Wspólnie z Centrum Kultury Książ Wlkp. Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości przygotował nowy – stary quest „Z kosą na Prusaka”. Na nieoznakowanych trasach questu zawsze coś może ulec zmianie. Tak też było w przypadku naszego miasteczka.