Aktualności

14.01.2019

5. edycja ksiąskiego Koncertu Noworocznego

W dniach 5 i 7 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludóww Książu Wlkp. odbyła się piąta już edycja ksiąskiego Koncertu Noworocznego, którego pomysłodawczynią jest Pani Dyrektor Małgorzata Stefaniak, a patronat honorowy objął Pan Burmistrz, Teofil Marciniak.

14.01.2019

Komunikat dotyczący pożaru składowiska w Pyszącej.

Od soboty 12 stycznia trwa (kolejny już w tym roku) pożar nielegalnego składowiska odpadów na terenie PPU Sanbud Sp. z o. o. przy ul. Ceglanej w Pyszącej. W akcji udział biorą zastępy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz zastępy OSP z terenu Gminy Śrem i gmin ościennych, w tym również jednostki OSP z terenu Gminy Książ Wlkp. Akcja ratowniczo-gaśnicza może potrwać jeszcze przez kilka dni.

14.01.2019

27. Finał WOŚP w Książu Wlkp. za nami!

Pomimo chłodnej i deszczowej aury, wśród mieszkańców Gminy Książ Wlkp. oraz przybyłych gości, nie zabrakło gorących i ofiarnych serc podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłą niedzielę na ksiąskim rynku po raz kolejny rozbrzmiało „wielkie granie”. Liczący ponad 50 wolontariuszy sztab WOŚP, którego centrum dowodzenia znajdowało się w miejscowym CK, zadbał o moc atrakcji. Dzięki Państwa hojności zebranych zostało łącznie 25 320,46 zł!

12.01.2019

Ważny komunikat

W związku z pozarem wysypiska odpadów w Pyszacej oraz gęstym dymem przenoszacym sie w kierunku gminy Ksiaz Wlkp. Prosimy mieszkańców o nieotwieranie drzwi i okien w domach oraz o nie przebywanie na zewnatrz jesli nie ma takiej potrzeby. GCZK w Ksiazu Wlkp.

10.01.2019

Już w najbliższą niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To już chyba tradycja, że jedną ze styczniowych niedziel mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. spędzają na ksiąskim rynku, pomagając. I w tym roku nie będzie inaczej. Już bowiem w najbliższą niedzielę, 13 stycznia, o godz. 17.30 Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza na 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

10.01.2019

Ferie 2019 z Centrum Kultury

Od najbliższego poniedziałku, 14 stycznia, uczniowie wszystkich szkół województwa wielkopolskiego rozpoczynają dwutygodniowe ferie. Z tej okazji Centrum Kultury Książ Wlkp. zadbało o to, aby podczas tegorocznych wakacji zimowych dzieci nie nudziły się i… postanowiło umilić im każdy dzień. Przygotowana oferta jest bardzo różnorodna i z pewnością zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi, znajdą coś dla siebie.