Aktualności

01.03.2019

Śpiewająco podsumowano projekt „Łączy nas pamięć

Lata dwudzieste, lata trzydzieste - ten zanany wszystkim przebój dwudziestolecia międzywojennego, wprawił w iście karnawałowy nastrój wszystkie osoby, które przyjęły zaproszenie do udziału w Wieczorze z piosenką przedwojenną, jaki odbył się w niedzielę, 24 lutego w Chwałkowie Kościelnym. Przygotowany wspólnie przez Centrum Kultury i miejscową Szkołę Podstawową koncert, z jednej strony wieńczył gminne obchody stulecia Powstania Wielkopolskiego, z drugiej - stanowił podsumowanie wszystkich wydarzeń, jakie na przełomie 2018/2019 roku, w ramach projektu  „Łączy nas pamięć”, odbyły się w naszej Gminie.

28.02.2019

Festiwal Nauki w Szkole Podstawowej w Mchach

W ramach realizacji projektu „Skarbnica wiedzy w Książu Wielkopolskim”, we wtorek,, 19 lutego br., w Szkole Podstawowej w Mchach odbył się Festiwal Nauki. W szkolnej świetlicy przeprowadzono sporo doświadczeń chemicznych, w tym z wykorzystaniem ciekłego azotu.

28.02.2019

Sezon sportowy 2019 – czas rozpocząć!

Upowszechnianie aktywności fizycznej oraz popularyzacja sportu, to bardzo istotne i skuteczne elementy edukacji i wychowania młodego pokolenia, dlatego miło nam poinformować, iż w Gminie Książ Wlkp. oficjalnie rozpoczął się sezon sportowy 2019.

28.02.2019

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

Rusza kolejna, XIII. już edycja Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce! Jego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W ciągu ostatnich dwunastu lat nagrodzonych zostało 178 obiektów turystycznych z całej Wielkopolski. Termin składania zgłoszeń mija 30 kwietnia br.

26.02.2019

4. edycja stypendiów sportowych Burmistrza Książa Wlkp.

W ramach tegorocznej, czwartej edycji przyznawania stypendium Burmistrza Książa Wlkp. za osiągnięcie znaczących wyników sportowych, uhonorowana została kilkukrotna już stypendystka - Pani Natalia Leśniak. Wręczenie stypendium miało miejsce w ksiąskim magistracie w minioną środę, 20 lutego.

26.02.2019

Spotkanie z Kobietami Gospodarnymi i Wyjątkowymi

W miniony wtorek, 19  lutego w niezwykle sympatycznej atmosferze, odbyło się spotkanie informacyjno-warsztatowe z przedstawicielkami (i jednym przedstawicielem!) nowoutworzonych na terenie Gminy Książ Wlkp. (i nie tylko), kół gospodyń wiejskich. W tym dniu, w świetlicy wiejskiej w Charłubiu zebrało się prawie 40 osób zainteresowanych zdobyciem informacji na temat możliwości pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową KGW. Panie miały również okazję doskonalić wiedzę w kwestiach doboru kolorów i ubioru, w zależności od sytuacji.