Aktualności

05.11.2018

Już za chwilę wielki Stuletni Jubileusz. W Gminie Książ Wlkp. właśnie rozpoczęło się jego odliczanie ...

Poniedziałkiem, 5. listopada wkroczyliśmy w ostatni etap przygotowań do głównych uroczystości związanych z Jubileuszem Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przed nami kumulacja wydarzeń, jakie w najbliższym czasie zaplanowało dla nas wszystkich - mieszkańców Gminy, ale i Gości z zewnątrz - ksiąskie Centrum Kultury, Urząd Miejski, szkoły, przedszkola oraz lokalne OSP. Wprawdzie - co zrozumiałe - okrągłą rocznicę szczególnie mocno obchodzić będziemy w niedzielę, 11 Listopada, to jednak i w dniach poprzedzających Jubileusz, a także zaraz po nim, sporo się będzie w naszej Gminie działo.

02.11.2018

Zakończono przebudowę ulicy Akacjowej w Konarzycach

Kolejna droga w Gminie Książ Wlkp., a jednocześnie druga w tym roku w Konarzycach, została przebudowana! Zaplanowana przy ulicy Akacjowej inwestycja polegała na utwardzeniu nawierzchni ponad półkilometrowego odcinka, przy użyciu tłucznia na podbudowie z gruzu betonowego oraz na utwardzeniu nawierzchni drogi dojazdowej do posesji z kruszywa kamiennego.

02.11.2018

Wzdłuż drogi wojewódzkiej powstał nowy chodnik

Nawierzchnia chodnika z kostki brukowej, odtworzenie i wykonanie wjazdów do posesji oraz poszerzenie i wykonanie nakładki bitumicznej istniejącej nawierzchni drogowej, a także obsianie terenu trawą, montaż balustrad ochronnych i wykonanie przepustów drogowych, stanowiły przedmiar robót, które w ostatnim czasie zostały przeprowadzone wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 436 w Książu Wlkp. i Radoszkowie Drugim.

02.11.2018

Dla Niepodległej! VIII Gminny Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Mchach

W tym roku już po raz ósmy zorganizowany został Gminny Konkurs Recytatorski, który odbył się 18 października  w Szkole Podstawowej w Mchach. Tegoroczna edycja, upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, otrzymała wsparcie finansowe Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

02.11.2018

Młodzi Książa nie w finale XV. Konkursu Poezji Irlandzkiej

W tegorocznej, XV edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej brało udział ponad 140 uczniów z całej Wielkopolski. Do prestiżowego finału dostało się aż dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.: Kacper Aleksander i Wiktoria Bukowiecka.

30.10.2018

Wystawy, prelekcja, film -
druga odsłona rocznicowych uroczystości 20 X 1939 r.

Tegoroczne uroczystości 79. rocznicy bestialskiego mordu na 17 Obywatelach Ziemi Ksiąskiej i Dolskiej, jesienią 1939 r., zostały podzielone na dwie części. Pierwsza z nich odbyła się w niedzielę, 14 października i przebiegała w kościele, na Rynku oraz na miejscowym cmentarzu. Druga z kolei, miała miejsce w piątek, 19 października w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp. oraz w ksiąskiej Bibliotece Publicznej.