Aktualności

12.07.2018

Bezpieczne wakacje 2018

Wakacje to dla wszystkich dzieci czas beztroski i zabawy. Aby upłynęły przyjemnie i bezproblemowo, najmłodsi nie powinni zapominać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Chociaż żadna z zasad nie daje stuprocentowej szansy uniknięcia niebezpieczeństwa, to z pewnością ich stosowanie zmniejsza możliwość powstania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

09.07.2018

Szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych suszą

Burmistrz Książa Wlkp. informuje o możliwości składania wniosków o szacowanie zakresu wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych suszą. 

04.07.2018

Prawidłowa segregacja w gminie Książ Wlkp.

Jeśli masz wątpliwości, gdzie wyrzucić konkretny odpad, zapoznaj się z poniższą instrukcją.

28.06.2018

Ewakuacja Przedszkola w Książu Wlkp.

W poniedziałek, 18 czerwca około godz. 9:00 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wlkp. przeprowadziła na terenie Przedszkola w Książu Wlkp. ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności podejmowania działań w sytuacji kryzysowej wywołanej zagrożeniem pożarowym. W ramach działań sprawdzono koordynację i współdziałanie sił i środków OSP Książ Wlkp.

28.06.2018

90 lat OSP w Książu Wlkp.

Uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego, w sobotę 23 czerwca, zainaugurowano obchody jubileuszu 90- lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wlkp.

27.06.2018

1 lipca rusza program „DOBRY START”

Ustanowiony przez rząd program „DOBRY START” to świadczenie, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko. Po raz pierwszy pieniążki trafią do rodzin jeszcze w tym roku.